Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł działalność

Działalność: Stałe formy działalności

 

 

 

Dziecięce Pogotowie Lekcyjne w Domu Kultury "Słowianin"
 

1. Organizowanie pomocy dzieciom z rodzin ubogich i patologicznych poprzez działania mające na celu stworzenie warunków do odrabiania lekcji;

2. Tłumaczenie zagadnień lekcyjnych, uczenie samodzielnego rozwiązywania zadań i wykorzystywania materiałów źródłowych;

3. Przygotowywanie cyklicznych spotkań dla dzieci mających na celu przybliżanie różnych form spędzania wolnego czasu;

4. Podejmowanie działań w zakresie edukacji ekologicznej wśród dzieci;

5. Prowadzenie bezpłatnych zajęć artystycznych i sportowych

W programie również: bezpłatne wyjścia do kin, teatrów, muzeów i na basen.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest współfinansowany przez Wydział Spraw Społecznych UM Szczecin.


 

   

 

Centrum Seniora

Zajęcia tematyczne pod kierunkiem instruktorów i realizowanie przedsięwzięć ściśle związanych z potrzebami mieszkańców Szczecina. Dotyczy to między innymi profilaktyki zdrowotnej, przeciwdziałania uzależnieniom, likwidowania patologicznych zjawisk chorobotwórczych. Kreowanie zdrowego stylu życia, podejmowanie działań mających na celu poprawę umiejętności ochrony własnego zdrowia poprzez aktywność fizyczną i umysłową. Umożliwianie ludziom w podeszłym wieku rozwijania aktywności twórczej i intelektualnej. Współpraca z ośrodkami związanymi z profilaktyką i promocją zdrowia.

Zajęcia oferowane adresatom projektu  to:

1.Prelekcje, odczyty, porady praktyczne (sprawy społeczne, kultura i sztuka, medycyna, zdrowie i uroda, sport i rekreacja).

2.Warsztaty z zakresu: poszukiwania własnej wartości, rękodzieła, tańca, spiewu, recytacji, teatru.

3. Spotkania  rocznicowe i okazjonalne (moderowane).

4.  Spotkania z kulturą i sztuką: recitale i koncerty w DK „Słowianin”.

5. Tematyczne wieczorki taneczne bez używek („Jesteśmy sami,

ale nie jesteśmy samotni”).

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest dofinansowany

przez Wydział Spraw Społecznych UM w Szczecinie.

Mała Akademia Bluesa 

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ta ludowa mądrość jest bardzo bliska działalności Domu Kultury „Słowianin”, który od kilkudziesięciu lat wspiera kulturalną działalność dzieci i młodzieży, chcąc zaszczepić coraz to młodszym odbiorcom miłość i pasję do wszelkiego rodzaju sztuki.

Projekt „Mała Akademia Bluesa”, to  godzinna lekcja muzyki, która oprócz teorii  łączy się z koncertem w  wykonaniu profesjonalistów oraz praktycznymi ćwiczeniami z uczniami i  wreszcie z zabawą. Przebieg zajęć to m.in.: krótkie wprowadzenie, zarys historii bluesa, ilustrowany muzyką „na żywo”. Przykłady bluesa wiejskiego, miejskiego, boogie, swingującego zobrazowane również krótką projekcją archiwalnych nagrań filmowych.

Druga część to zaproszenie  wybranych uczniów do próby zmierzenia się z instrumentami i wspólne  „koncertowanie” z  zespołem „After Blues”.  Podsumowanie i konkursy z nagrodami. Każdy uczeń otrzymuje pamiątkowy dyplom uczestnictwa ukończenia MAB. Całość prowadzi dziennikarz Polskiego Radia Szczecin – Szymon Kaczmarek.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. W lekcji - koncercie może jednorazowo uczestniczyć od 80 do 100 uczniów.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest dofinansowany

przez Wydział Spraw Społecznych UM w Szczecinie.

Tytuł wydarzenia

Nowy sprzęt!

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin staliśmy się posiadaczami: - 48-kanałowej konsolety Allen&Heath dLive c3500, - sterownika oświetlenia MA Lighting dot2 XL-F.  

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Wrzesień 2018 25.09.2018 – „Polskie przeboje lat 60-tych i...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Wrzesień Joga dla dzieci w środy w godzinach 17:00-18:00 Język angielski w...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!