Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł działalność

Działalność: Grupy Twórcze

AFTER BLUES

Szczeciński "After Blues" to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

            Na swym koncie mają 12 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach.  Występowali w Niemczech, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji. Przez blisko dwa lata byli zespołem akompaniującym na koncertach Tadeuszowi Nalepie, a przez 11 lat Mirze Kubasińskiej. W 2009 r.  duet ”After Blues” był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”.

            Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne. Nie zabraknie  utworu  „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę  Polskich Melomanów (LP ”Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie "Perły z Listy Przebojów Trójki”.

            (…)Zespół "After Blues" to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, "życiowymi" tekstami i słowiańskim brzmieniem. To wszystko na bluesowy język przekładają dwaj muzycy - Waldemar Baranowski i Leszek Piłat. Obaj do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwili świat ponad ćwierć wieku temu. I co ciekawe - jednoczesne granie na basie, gitarze, dwóch odrębnych zestawach wspomnianej perkusji i śpiewanie przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Poruszają się w świecie bluesowych kompozycji  bardzo swobodnie - czy to wykonując standardy czy utwory własne. Są tak niesamowici jak piękna jest ich sztuka. Po prostu: AFTER BLUES. - Janusz "Kosa" Kosiński (…)

                                          www.afterblues.com

                                                           myspace
                                                           facebook

                                               youtube/AFTERWALDEK

                                               youtubeAFTERLESZEK

 QUO VADIS

Zespół heavy metalowy założony w Szczecinie w 1988 roku.

Występował na wielu festiwalach muzycznych zarówno w Polsce jak i za granicą  m.in. na Festiwalu w Jarocinie (1989, 1992), Metalmani (1994, 1995), oraz na Przystanku Woodstock (1995, 1996, 1997, 1999).

W 1998 roku ich utwór znalazł się na pierwszej składance "Muzyka przeciwko rasizmowi", firmowanej przez Stowarzyszenie "Nigdy więcej".

Członkowie zespołu są kibicami Pogoni Szczecin. Stworzyli oficjalny hymn klubu "My portowcy". 5 grudnia 2008 roku odbył się koncert z okazji jubileuszu 20tej rocznicy powstania zespołu, podczas którego zostało nagrane pierwsze DVD zespołu zatytułowane „DVD – LIVE”.

Obecny skład zespołu

  • Sebastian „Seba” Górski – perkusja
  • Tomasz „Skaya” Skuza – śpiew, gitara basowa
  • Marcin „Cimas” Szeremeta – gitara
  • Mateusz „Matek” Lazar – gitara

Na swoim koncie zespół posiada 11 wydawnictw płytowych.

 

NIKT

Zespół powstał w Szczecinie. Tutaj, w tym sennym miejscu, w 1998 roku w głowach ludzi kochających muzykę i chcących zrobić coś ze swoim życiem, narodził się NiKt - projekt muzyczny, który u swych podstaw miał bardzo proste założenia: żadnych solówek, wirtuozerii... Miało być po prostu mocno i głośno, a w tym wściekłym krzyku miał być zawarty cały gniew i rozczarowanie światem.
     Z czasem idee nieco dojrzały, jednak nadal przyświecają nam te pierwotne zasady, tkwiące w korzeniach ludzi pochodzących z nikąd... NiKt to nadal prosty, szczery przekaz energii płynącej z głębi serca. Owocem tego wylewania się energii z naszych serc są dwa krążki demo. Roboczy tytuł pierwszej demówki "Respect" [1998], stał się wyznacznikiem pewnej idei, którą staramy się z całych sił podążać: Szacunek dla wszystkich, bez względu na kolor skóry czy poglądy z którymi nie koniecznie musimy się godzić. Natomiast tytuł drugiej - "Hope" [2001], ma oznaczać nadzieję na to że świat może stać się lepszym miejscem.
             Oceną naszej muzyki, a nawet próbą zaszeregowania jej jednoznacznie do jakiejkolwiek stylistyki czy trendu niech się zajmą inni. My uważamy bowiem, iż jest to absolutnie bez sensu. Chcąc scharakteryzować ją jednym słowem można by użyć określenia "ostra", jednakże sądzimy, że jakiekolwiek ograniczanie swoich horyzontów muzycznych poprzez zamykanie się w jednym nurcie stylistycznym jest dobrowolnym zatrzaśnięciem za sobą drzwi do klatki, dlatego też otwieramy głowy na wszelkie gatunki muzyczne i staramy się czerpać z nich te elementy, które w naszej opinii są w nich najwartościowsze, bo tylko to pozwala stworzyć coś naprawdę ciekawego.
Trudno jest oczywiście uniknąć porównań, ale "rodzina" naszych przodków jest liczna, więc zostawmy to...  Teksty traktują o tym, na co wrażliwi są sami członkowie zespołu i dotykają poruszających nas spraw "zarówno tych małych, pod mym oknem, nocą" znanych z naszych ulic i podwórek, które dotyczą nas niemal osobiście, jak i "tych wielkich w imię pseudo szczytnych racji", które znamy tylko z wiadomości. Wymierzają one swoje żądło przeciwko nietolerancji, fałszowi, przemocy, braku szacunku dla podstawowych wartości, czyli ocierają się o tematy wzbudzające odwieczne emocje tych wszystkich, którzy usiłują żyć w zgodzie z bardzo prostą zasadą, czyli tak aby nie ranić innych

            Nikt na facebook'u:

https://www.facebook.com/pages/Nikt/235836906455580?fref=ts

 

REWIA VARIETTE

Rewia Variete od 7 lat występuję na różnego rodzaju eventach w wielu miastach Polski. Pokaz "Arabska noc", można było podziwiać w Programie mam talent! Dizajnerskie stroje, piękne tancerki oraz atletyczni tancerze to niewątpliwie atuty tego zespołu.

Tytuł wydarzenia

Nowy sprzęt!

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin staliśmy się posiadaczami: - 48-kanałowej konsolety Allen&Heath dLive c3500, - sterownika oświetlenia MA Lighting dot2 XL-F.  

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Wrzesień 2018 25.09.2018 – „Polskie przeboje lat 60-tych i...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Wrzesień Joga dla dzieci w środy w godzinach 17:00-18:00 Język angielski w...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!