Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł działalność

Działalność: Imprezy charytatywne

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka "Brzdąc"

 

Międzynarodowego Dnia Dziecka „Brzdąc” to dzień, w którym Park Kasprowicza zamienia się w jeden wielki plac zabaw, a z przygotowanych atrakcji dzieci mogą korzystać nieodpłatnie. Scenariusz imprezy przewiduje ceremonię wręczenia nagrody dziecięcej „BRZDĄC”.

To również wielki koncert z udziałem zespołów dziecięcych, które na co dzień z ogromnym powodzeniem występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich.

Do udziału zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a w charakterze gości szczególnych występują wychowankowie domów dziecka, placówek społeczno-wychowawczych, członkowie stowarzyszeń i fundacji, dzieci z terenów wiejskich i korzystające z opieki Caritas oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 

Wydarzenie co roku objęte jest Patronatem Prezydenta miasta Szczecin.

  

 Spotkanie Wielkanocne / Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich

 

"Słowianin" co roku organizuje Spotkanie Wielkanocne oraz Wigilie dla osób najbardziej potrzebujących, realizując je ze środków społecznych, przy wsparciu wolontariuszy. Wydarzeniom tym towarzyszy wyjątkowa atmosfera - ludzie bezdomni i ubodzy spotykają się z władzami duchownymi, miasta i województwa, często sobie nieznani składają wzajemnie życzenia, zasiadają do wspólnego, tradycyjnie zastawionego stołu, są uczestnikami przygotowanej dla nich części artystycznej.

W wydarzeniu bierze udział ponad 400 osób. Każdy z zaproszonych otrzymuje paczkę świąteczną.

 

 


 

Heniutki

Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem.  "Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka", zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.

4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w dniu Jego urodzin (właśnie 4 stycznia), będziemy organizować koncert upamiętniający Henia. Tak narodziły się HENIUTKI.

Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi, gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Benic k. Golczewa i gitarę dla Kuby z Klinisk Wielkich.

Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia. Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Przystań na bluesa

 

(…) Jeden ma w lesie wielki, pusty dom. Drugi zachłanne stado byłych żon. Trzeci nad sobą sufit pełen gwiazd. A czwarty głowę podniósł tylko raz. Ja mam bluesa i dla was go gram.

To fragment tekstu Leszka Pietrowiaka z repertuaru zespołu „After Blues”, który wystąpił razem z Barbarą Włodarczyk i Maćkiem Czaczykiem na koncercie, dedykowanym wszystkim samotnym i bezdomnym. Artyści zaprezentowali kompozycje własne, utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Jesteśmy przekonani, że  ludzie, którzy na co dzień myślą tylko o jednym - jak po ciężkim dniu zapomnieć o życiu - odnajdują na koncercie „Przystań na bluesa” wiele pozytywnych emocji.

Tytuł wydarzenia

Mała Akademia Bluesa

Mała Akademia Bluesa „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ta ludowa mądrość jest bardzo bliska działalności Domu Kultury „Słowianin”, który od kilkudziesięciu lat wspiera...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Maj-czerwiec: Joga dla dzieci - w środy od 16:45, zajęcia ruszają 9 maja...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Maj 2018 22.05.2018 -  „Czterej jeźdźcy Apokalipsy, czyli cztery...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!