Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł działalność

Działalność: Imprezy charytatywne

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka "Brzdąc"

 

Międzynarodowego Dnia Dziecka „Brzdąc” to dzień, w którym Park Kasprowicza zamienia się w jeden wielki plac zabaw, a z przygotowanych atrakcji dzieci mogą korzystać nieodpłatnie. Scenariusz imprezy przewiduje ceremonię wręczenia nagrody dziecięcej „BRZDĄC”.

To również wielki koncert z udziałem zespołów dziecięcych, które na co dzień z ogromnym powodzeniem występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich.

Do udziału zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a w charakterze gości szczególnych występują wychowankowie domów dziecka, placówek społeczno-wychowawczych, członkowie stowarzyszeń i fundacji, dzieci z terenów wiejskich i korzystające z opieki Caritas oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 

Wydarzenie co roku objęte jest Patronatem Prezydenta miasta Szczecin.

  

 Spotkanie Wielkanocne / Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich

 

"Słowianin" co roku organizuje Spotkanie Wielkanocne oraz Wigilie dla osób najbardziej potrzebujących, realizując je ze środków społecznych, przy wsparciu wolontariuszy. Wydarzeniom tym towarzyszy wyjątkowa atmosfera - ludzie bezdomni i ubodzy spotykają się z władzami duchownymi, miasta i województwa, często sobie nieznani składają wzajemnie życzenia, zasiadają do wspólnego, tradycyjnie zastawionego stołu, są uczestnikami przygotowanej dla nich części artystycznej.

W wydarzeniu bierze udział ponad 400 osób. Każdy z zaproszonych otrzymuje paczkę świąteczną.

 

 


 

Heniutki

Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem.  "Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka", zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.

4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w dniu Jego urodzin (właśnie 4 stycznia), będziemy organizować koncert upamiętniający Henia. Tak narodziły się HENIUTKI.

Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi, gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Benic k. Golczewa i gitarę dla Kuby z Klinisk Wielkich.

Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia. Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Przystań na bluesa

 

(…) Jeden ma w lesie wielki, pusty dom. Drugi zachłanne stado byłych żon. Trzeci nad sobą sufit pełen gwiazd. A czwarty głowę podniósł tylko raz. Ja mam bluesa i dla was go gram.

To fragment tekstu Leszka Pietrowiaka z repertuaru zespołu „After Blues”, który wystąpił razem z Barbarą Włodarczyk i Maćkiem Czaczykiem na koncercie, dedykowanym wszystkim samotnym i bezdomnym. Artyści zaprezentowali kompozycje własne, utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Jesteśmy przekonani, że  ludzie, którzy na co dzień myślą tylko o jednym - jak po ciężkim dniu zapomnieć o życiu - odnajdują na koncercie „Przystań na bluesa” wiele pozytywnych emocji.

Tytuł wydarzenia

Nowy sprzęt!

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin staliśmy się posiadaczami: - 48-kanałowej konsolety Allen&Heath dLive c3500, - sterownika oświetlenia MA Lighting dot2 XL-F.  

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Wrzesień 2018 25.09.2018 – „Polskie przeboje lat 60-tych i...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Wrzesień Joga dla dzieci w środy w godzinach 17:00-18:00 Język angielski w...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!