Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł działalność

Działalność: Imprezy charytatywne

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka- "Brzdąc", Mikołajki

Informacje: "Działalność" > "Imprezy dla dzieci"

  

 Śniadanie Wielkanocne / Wigilia

dla osób samotnych, ubogich i bezdomnych

 

 

"Słowianin" organizuje Śniadania Wielkanocne oraz Wigilie dla osób najbardziej potrzebujących, realizując je ze środków społecznych, przy wsparciu wolontariuszy. Wydarzeniom tym towarzyszy wyjątkowa atmosfera- ludzie samotni, bezdomni i ubodzy spotykają się z władzami duchownymi, miasta i województwa, często sobie nieznani składają wzajemnie życzenia, zasiadają do wspólnego, tradycyjnie zastawionego stołu, są uczestnikami przygotowanej dla nich części artystycznej. Każda z zaproszonych osób otrzymuje paczkę świąteczną, która, w chociaż minimalnym stopniu, zapewnia im pomoc.

 

Poniżej galeria zdjęć z Wigilii w Słowianinie w 2012 roku


 

"Usłysz Białoruś"

3 marca 2011 r. do Szczecina przyjechał białoruski opozycjonista Franak Wiaczorka. Odwiedził on m.in. I Liceum Ogólnokształcące, gdzie uczniowie po spotkaniu wyszli z inicjatywą zorganizowania koncertu charytatywnego na rzecz Wolnej Białorusi. Młodzież urzekła charyzma Franaka i sposób w jaki opowiadał. Poczuli potrzebę wsparcia ludzi walczących o wolność swojego kraju.

Celem akcji "Usłysz Białoruś" jest zbieranie funduszy na rzecz wsparcia działalności Stowarzyszenia „Inicjatywa Wolna Białoruś” oraz zwrócenie uwagi mieszkańców naszego miasta i regionu na problem przestrzegania praw człowieka i swobód obywatelskich na Białorusi.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Dom Kultury „Słowianin” oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na koncert jest przeznaczany na cele stowarzyszenia „Inicjatywa Wolna Białoruś”.

 

 

 

 


"Słowianin" gra dla WOŚP

 


 

Tytuł wydarzenia

Miejski Konkurs Plastyczny Dla Przedszkoli

Zapraszamy do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA PRZEDSZKOLI "Przyroda jest wieczna jeśli jest bezpieczna" Realizowany w ramach czwartej edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie obchodzonych od 30...

Więcej ►

Poznaj szczeciński port

Dom Kultury Słowianin  i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w okresie grudzień 2016 i marzec 2017, realizują  wspólnie cykl spotkań pn. „Poznaj szczeciński port”. Jednym  z...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)   21.03-  Muzycznie i tanecznie Koncert „Ręczno Nożnej Kapeli...

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Nie organizujemy wieczorków tanecznych w okresie przedświątecznym. Zapraszamy od 23 kwietnia!

Więcej ►

Bądź na bieżąco!