Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł koncerty
pic

Impreza:

Międzynarodowy Festiwal SAXMANIA 2017
Wstęp wolny
data: 11.06.2017
godz. 12:00

Festiwal SAXMANIA (7-13 czerwca) to impreza obejmująca szereg koncertów solowych, kameralnych i symfonicznych,z udziałem wybitnych saksofonistów klasycznych z kraju i ze świata, odbywająca się od 2001 roku co roku lub co dwa lata. W programach 8 koncertów SAXMANII 2017 znajdują się zarówno utwory z kanonu klasycznej muzyki saksofonowej, jak i dzieła najnowsze. Na wszystkie koncerty festiwalowe, które odbędą się w Szczecinie wstęp będzie bezpłatny.

Cechą wyróżniającą festiwal jest prezentowanie mniej znanego w Polsce saksofonu klasycznego we wszystkich jego odmianach (od sopranino do saksofonu basowego) i w różnych konfiguracjach z innymi instrumentami, zespołami, oraz przedstawianie w tegorocznej edycji sylwetek najważniejszych wirtuozów saksofonu XX wieku i dedykowanych im utworów. SAXMANIA będzie także okazją do spotkań z włoską muzyką saksofonową, która u nas jest mało znana, a swym temperamentem i kolorytem z pewnością porwie słuchaczy.

Jednym z najważniejszych elementów Festiwalu jest dotarcie do jak najszerszych grup odbiorców, szczególnie w miejscowościach oddalonych od centrum i stolicy regionu. Dlatego zaplanowaliśmy koncerty nie tylko w centrum Szczecina, ale także w Kamieniu Pom., Międzyzdrojach, Dąbiu i Skolwinie.

Oferta skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców od mniej wyrobionej kulturalnie publiczności, poprzez melomanów aż do elitarnego grona profesjonalistów; od juniorów do seniorów. Festiwal ma ogromny wydźwięk popularyzatorski. Przybliża mało znane w Polsce brzmienie saksofonu klasycznego, przedstawia wszystkie jego odmiany i możliwości brzmieniowe. Popularyzuje literaturę saksofonową od czasów skonstruowania instrumentu aż po dzieła najnowsze skomponowane zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

Festiwal konsoliduje polskie środowisko muzyczne, we wspólnych kreacjach artystycznych łączy saksofonistów z całego świata, wywiera silny wpływ na odbiorców w każdym wieku.

Koncerty festiwalowe odbędą się zarówno w Szczecinie, jak i na jego obrzeżach, dając możliwość tamtejszym społecznościom uczestniczenia w kulturze.

 

 

Na koncercie w Słowianinie 11 czerwca wystąpią:


Wielka Orkiestra Saxmanii pod dyrekcją Dariusza Samóla


Impression Saxophone Ensemble pod dyrekcją Dariusza Samóla

(Valentina Renesto, Julita Przybylska, Agnieszka Jutkiewicz, Francesca Simonelli, Joanna Bielska, Jadwiga Leśniak, Mirosław Jędrzejewski)


ArtSax Duo (Dariusz Samól, Ewa Ruszała)

 

Trio: Valentina Renesto – Dariusz Samól – Ewa Ruszała


Uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych


Piotr Grelowski, Aleksandra Pstrągowska, Ewa Ruszała - fortepian

 

W programie m.in.:
John Worley - Sonata
Ludomir Różycki – Pan Twardowski (arr. Artur Cieślak)
Edward Grieg – Suita z czasów Holberga
Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów, Marsz i Walc kwiatów

 

Tytuł wydarzenia

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza. Tai chi to system...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00) 23.05. – „Słowiańska dusza”. Koncert w wykonaniu zespołu...

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Wieczorki taneczne  powracają! Dom Kultury „Słowianin” po krótkiej przerwie powraca do organizacji  niedzielnych wieczorków tanecznych. Wszyscy spragnieni dancingowych klimatów, będą mieli...

Więcej ►

Miejski Konkurs Plastyczny Dla Przedszkoli

Zapraszamy do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA PRZEDSZKOLI "Przyroda jest wieczna jeśli jest bezpieczna" Realizowany w ramach czwartej edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie obchodzonych od 30...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!