Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł koncerty
pic

Impreza:

Zaduszki Bluesowe

data: 02.11.2018
godz: 19.00

Od 2011 roku, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”.  Z powodu kapitalnego remontu, DK Słowianin organizuje  koncerty pn. „Słowianin na emigracji”.

„Zaduszki bluesowe”  w tym roku odbędą się w Nowym Browarze na II piętrze.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej.

Inicjatorem spotkań jest zespół „After Blues” - szczecińska formacja z  38-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie ma 13 wydawnictw autorskich i udział
w  projektach innych wykonawców, a także wiele koncertów w Polsce i za granicą.

Janusz „Kosa” Kosiński tak pisał o muzykach: Zespół "After Blues" to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, "życiowymi" tekstami i słowiańskim brzmieniem. To wszystko na bluesowy język przekładają dwaj muzycy - Waldemar Baranowski i Leszek Piłat. Obaj do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwili świat. I co ciekawe - jednoczesne granie na basie, gitarze, dwóch odrębnych zestawach wspomnianej perkusji i śpiewanie przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Poruszają się w świecie bluesowych kompozycji  bardzo swobodnie - czy to wykonując standardy czy utwory własne. Są tak niesamowici jak piękna jest ich sztuka. Po prostu: AFTER BLUES .

Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z którymi przez lata współpracowali, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.

Do udziału w koncercie zaduszkowym  „After Blues” zaprasza gości. W tym roku będzie to: Barbara Włodarczyk, Andrzej Łacny ( wokalista i gitarzysta zespołu Kapitan Stereo ) i zespół „Szulerzy” z Inowrocławia.

Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma wciąż młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną. Od dwóch lat  współpracuje  również z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

„Szulerzy” to grupa z Inowrocławia, wykonująca energetyczny rhythm and blues w stylu lat 50 i 60-tych, doprawiony szczyptą swingu i  soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą i charyzmatyczną wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny. Dyskografia Szulerów zawiera sześć płyt z autorskim materiałem oraz wiele składanek i antologii. Dzięki oryginalności granej przez siebie muzyki wystąpili na największych festiwalach bluesowych w Polsce. Na koncie mają również występy w tak nietypowych miejscach jak: pływająca barka, jeżdżący autobus i tramwaj, klub LGBT, kościół, czy więzienie... A część muzyków grupy miała okazję zagrać na lotnisku Okęcie dla samego Raya Charlesa, podczas Jego wizyty w Polsce. Zespół wystąpił w programie "Must Be The Music - Tylko Muzyka", gdzie zebrał entuzjastyczne oceny Jury (szeroki finał 2012 r.) i zdobył dużą, ogólnopolską popularność.

„Zaduszki Bluesowe” rozpoczynają się 2 listopada o godz. 19:00 w Nowym Browarze (II piętro, ul. Partyzantów 2). Wstęp wolny, ale organizatorzy proszą o przyniesienie karmy dla kotów, którą przekażą dla TOZ i kotów wolno żyjących.

Tytuł wydarzenia

Nowy sprzęt!

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin staliśmy się posiadaczami: - 48-kanałowej konsolety Allen&Heath dLive c3500, - sterownika oświetlenia MA Lighting dot2 XL-F.  

Więcej ►

Nabór do formacji tanecznej Arabeska

    Dom Kultury Słowianin i formacja taneczna Arabeska zapraszają w czwartki na zajęcia taneczne. Więcej informacji pod nr tel. 606 414 430 oraz 91 434 56 63 !   W czwartek 04.10.2018 o godzinie...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Wrzesień 2018 25.09.2018 – „Polskie przeboje lat 60-tych i...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Wrzesień Joga dla dzieci w środy w godzinach 17:00-18:00 Język angielski w...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!