Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Mała Akademia Bluesa

Mała Akademia Bluesa

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ta ludowa mądrość jest bardzo bliska działalności Domu Kultury „Słowianin”, który od kilkudziesięciu lat wspiera kulturalną działalność dzieci i młodzieży, chcąc zaszczepić coraz to młodszym odbiorcom miłość i pasję do wszelkiego rodzaju sztuki.

Projekt „Mała Akademia Bluesa”, to  godzinna lekcja muzyki, która oprócz teorii  łączy się z koncertem w  wykonaniu zespołu After Blues oraz praktycznymi ćwiczeniami z uczniami i  wreszcie z zabawą. Przebieg zajęć to m.in.: krótkie wprowadzenie, zarys historii bluesa, ilustrowany muzyką „na żywo”. Przykłady bluesa wiejskiego, miejskiego, boogie, swingującego. To również nauka umiejętnego klaskania „na dwa”.
Druga część to zaproszenie  wybranych uczniów do próby zmierzenia się z instrumentami i wspólne  „koncertowanie” z  zespołem „After Blues”.  Każdy uczeń otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa ukończenia MAB. Całość poprowadzi dziennikarz Radia Szczecin – Szymon Kaczmarek.

Jest to kontynuacja kilkuletniego projektu, który bardzo spodobał się  rodzicom, nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom. W tym roku projekt został wzbogacony o krótkie prelekcje wskazujące na negatywny wpływ substancji psychoaktywnych, co może pomóc w kreowaniu postawy opóźniającej inicjację alkoholową lub nikotynową.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klas 0-IV).

W lekcji - koncercie może jednorazowo uczestniczyć do 70 uczniów. Ze względu na remont sali widowiskowo-koncertowej, zajęcia będą się odbywały w sali bocznej Nr „6”.

Mamy jeszcze wolne terminy w maju i czerwcu (najchętniej w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach: 9:30, 11:00, 12:30 ). Zapraszamy również do bukowania terminów we wrześniu i październiku.
                          
Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest dofinansowany
przez Wydział Spraw Społecznych UM w Szczecinie z programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.


Z a p r a s z a m y!
 

Kontakt:

Inga Kurek-Baranowska (od g.10:00)  91 434 56 63,  606 414 430
Mail: inga@slowianin.org
 

 

Tytuł wydarzenia

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Maj-czerwiec: Joga dla dzieci - w środy od 16:45, zajęcia ruszają 9 maja...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00). Maj 2018 22.05.2018 -  „Czterej jeźdźcy Apokalipsy, czyli cztery...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Wolontariusze w Paryżu!

Dom Kultury SŁOWIANIN od wielu lat jest organizatorem cyklicznych imprez, akcji i projektów o charakterze charytatywnym. Wszystkie te  wydarzenia mają jeden wspólny mianownik: są niebiletowane, dedykowane potrzebującym...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!