Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)

 

21.03-  Muzycznie i tanecznie

Koncert „Ręczno Nożnej Kapeli Przydrożnej”. Repertuar kapeli  jest  swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Mistrzowskie aranżacje Brunona Gościniaka i humorystyczne teksty Tadeusza Klimowskiego ustawiły Kapelę na wiele lat w czołówce polskich zespołów grających ten rodzaj muzyki.

28.03 – Gość studia 60+

Przedstawienie teatrzyku satyrycznego „Raz, Dwa, Trzy” Uniwersytetu III wieku pod kierownictwem artystycznym Anny Ogrodowicz. Teatrzyk satyryczny istnieje od siedmiu lat. Jest laureatem miejskiego przeglądu amatorskich teatrów z roku 2014. W swoich jednoaktówkach porusza problemy interesujące seniorów i przedstawia je z przymrużeniem oka.

4.04. --Tom Jones i Elvis Presley – największe gwiazdy muzyki rozrywkowej XX wieku.

Pieśni dwóch wspaniałych artystów przedstawi  Ryszard Sawicki w swoim recitalu. Ryszard Sawicki wrócił niedawno do Polski po 20-letnim pobycie w USA, gdzie cały czas doskonalił swój kunszt śpiewając dla Polonii.

11.04. – Śladami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Utwory z repertuaru zespołów „Blacout” i „Breakout” zaprezentują Barbara Włodarczyk i Waldemar Baranowski.
Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.

Waldemar Baranowski - kompozytor, gitarzysta, nauczyciel, współzałożyciel zespołu „After Blues”, działającego nieprzerwanie od 37 lat. W latach 90-tych zaliczany przez pismo „Jazz Forum” do piątki najlepszych gitarzystów bluesowych. W 2013 roku zespół „After Blues” otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny        wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego  w kraju i poza jego granicami.

18.04.  – Wiosenny detox  idealny po świętach – wykład mgr farmacji Agnieszki Fułczyńskiej-Staniec z Apteki „Tilia”

Toksyny w organizmie pochodzą z tego wszystkiego, co jemy i czym oddychamy. Nie jesteśmy w stanie się ich ustrzec. Dlatego ważne jest to, by pomóc organizmowi w pozbyciu się toksyn. Większość spożywanej przez nas żywności to żywność wysoko przetworzona, pełna substancji konserwujących, sztucznych aromatów i barwników. Do tego powszechne nadużywanie leków nie wpływa korzystnie na równowagę biologiczną flory jelit. Prowadzi to do zaburzeń równowagi wewnętrznego mikroekosystemu człowieka. Dlatego nasz organizm traci swoją naturalną zdolność do samooczyszczania z toksyn i warto go w tym procesie regularnie wspomagać.
 

25.04. – spektakl Teatru ELIKSIR – „Doktor Piguła przyjmuje”.

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski.


Duża dawka humoru, świetnie zagrane role, swoisty „medyczno-artystyczny” dowcip oraz wiele zabawnych sytuacji – to spora porcja wesołego teatru, który przygotowały dla widzów aktorki z Teatru Eliksir. Ci którzy widzieli wcześniejszy „Eliksir młodości” znają już zapewne historię pewnej „nalewki”, którą wymyśliła lokalna znachorka. W nowej odsłonie Eliksiru znajdujemy się w gabinecie słynnej Doktor Piguły, która znana jest głównie z tego, iż przepisuje swoim pacjentkom „słynną” pigułę na wszystkie dolegliwości. To, jakie pacjentki odwiedzają gabinet Doktor Piguły i co je tam sprowadza, dowiemy się oglądając spektakl 25 kwietnia.

Tytuł wydarzenia

Miejski Konkurs Plastyczny Dla Przedszkoli

Zapraszamy do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA PRZEDSZKOLI "Przyroda jest wieczna jeśli jest bezpieczna" Realizowany w ramach czwartej edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie obchodzonych od 30...

Więcej ►

Poznaj szczeciński port

Dom Kultury Słowianin  i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w okresie grudzień 2016 i marzec 2017, realizują  wspólnie cykl spotkań pn. „Poznaj szczeciński port”. Jednym  z...

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Nie organizujemy wieczorków tanecznych w okresie przedświątecznym. Zapraszamy od 23 kwietnia!

Więcej ►

Centrum Seniora

Dom Kultury „Słowianin” zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku 50+  do udziału w zajęciach tematycznych z zakresu spraw społecznych, kultury i sztuki, medycyny,  zdrowia, sportu i rekreacji. Zawsze we wtorki o godz....

Więcej ►

Bądź na bieżąco!