Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)

 

13.06 - „Autostopem przez Azję”.

Romek Zańko - od 25 lat podróżujący po Azji, głownie autostopem, czasami pieszo lub lokalnymi środkami transportu pociągami, statkami.  Przez 10 lat odbywał podróże razem z synem Jonaszem, który swą autostopową przygodę zaczął w wieku 6 lat. Nagradzany na Festiwalach podróżniczych (Kolosy, Traveler National Geografic). Bywalec Indii, Turcji, Chin, Iranu, Rosji (w tym koło podbiegunowe i Syberia zimą), Mongolii, Wietnamu, Laosu,  Japonii, Tybetu, wysokich gór Himalaje jak i szerokich stepów. Mieszkał w jurtach, świątyniach, wielkich miastach wschodu między innymi: Tokio, Szanghaj, Pekin.

Romek Zańko nie lubi, gdy mówi się o nim podróżnik. Nie zwiedza znanych miast czy kultowych obiektów architektonicznych. Nie pobija rekordów. – Gdybym miał się porównać do jakiegoś znanego podróżnika, byłby to Włóczykij z Doliny Muminków – śmieje się.

20.06 - „Jakie książki czytać dzieciom”.

Dr Iwona Korpaczewska-Piskorz - pedagog. Przez 20 lat związana z Uniwersytetem Szczecińskiem, obecnie wykładowca i Pełnomocnik Rektora ds. Nauki w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. Pisze artykuły o współczesnej literaturze, koordynuje projekty naukowe, a dla studentów od wielu lat prowadzi Koło Miłośników Literatury dla Dzieci. W szkołach i przedszkolach na terenie całego województwa prowadzi warsztaty – propagując czytelnictwo wśród najmłodszych. Redaktorka naukowa wielu książek, m.in. „Problematyka gender. Mity i rzeczywistość”, „Wokół Rodziny”, „Problemy współczesnej szkoły”. Redaktor naczelna czasopisma „Zeszyty Naukowe Collegium Balticum”.

Na spotkaniu z w ramach „Inspirujących Wtorków” Iwona Korpaczewska-Piskorz  przedstawi lektury, jakie obecnie najbardziej trafiają do wyobraźni dzieci. Poradzi jakie książki powinniśmy czytać naszym wnukom oraz jakie książki kupować starszym dzieciom.

27.06 – „Powitanie wakacji”.

Zabawa w samo południe  przy akompaniamencie Jana Dilinga z zespołu „Roland Band” . Będzie możliwość potańczenia na największym parkiecie w mieście w rytmie m.in. walca, tanga, rumby. Natomiast Marek Sienkiewicz  -  dyplomowany nauczyciel tańca przeprowadzi błyskawiczną naukę tańca w grupach i w kręgu. 

 

===========================================================================

 

Dom Kultury Słowianin zaprasza również  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi, prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza.

Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Taoistyczne Tai Chi jest systemem ćwiczeń zdrowotnych głęboko zakorzenionym w tradycji taoistycznej słynącej z kultywowania sztuk zdrowia i długowieczności.

To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym.

Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

 

 

 

 

 

 

Tytuł wydarzenia

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 ( w lipcu: poza 16.07) do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza....

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Wieczorki taneczne  powracają! Dom Kultury „Słowianin” po krótkiej przerwie powraca do organizacji  niedzielnych wieczorków tanecznych. Wszyscy spragnieni dancingowych klimatów, będą mieli...

Więcej ►

Centrum Seniora

Dom Kultury „Słowianin” zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku 50+  do udziału w zajęciach tematycznych z zakresu spraw społecznych, kultury i sztuki, medycyny,  zdrowia, sportu i rekreacji. Zawsze we wtorki o godz....

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Dom Kultury Słowianin serdecznie zaprasza dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne zajęcia:   - język angielski (poziom podstawowy) - wspólne odrabianie lekcji (pomoc wolontariuszy) - warsztaty artystyczne...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!