Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)

 

19 września: „Pożegnanie wakacji” – zabawa taneczna przy akompaniamencie „Rolland Band”.

Dla miłośników tańca i muzyki żadna godzina nie jest zbyt wczesna na zabawę. W samo południe zagra zespół Jana Dilinga - Rolland Band. Zespół, który od lat bawi słowianinową publiczność w każdą niedzielę podczas wieczorków tanecznych.

26 września: „Wesele” wg. Stanisława Wyspiańskiego – Teatr Słowa.

Teatr powstał w 2012 roku w Mierzynie pod kierownictwem artystycznym Ryszarda Galanta. Grupa licząca 12 osób przygotowuje przedstawiania okolicznościowe m.in.: dożynki, spektakle patriotyczne,  Dzień Kobiet, Dzień Matki, szopki noworoczne, pasje wielkanocne. Jest zapraszana na występy w całym województwie, zatem przyszła pora na Dom Kultury Słowianin.

Zespół tworzą amatorzy - pasjonaci z Mierzyna i okolic w dość zróżnicowanym wieku: od 30 do ponad 70 lat. Opierają się na własnych tekstach i własnych piosenkach.

W Słowianinie zaprezentują " Wesele" wg Stanisława Wyspiańskiego, w czysto kabaretowej formie, z wplecionymi fragmentami oryginału, przeplatane znanymi piosenkami biesiadnymi.

3.10. - Muzyczna podróż dookoła świata. Koncert zespołu STARSZAKI

Kierownikiem artystycznym  zespołu jest  Paweł  Kluczko. Dyrygent, absolwent Państwowego Konserwatorium w Swierdłowsku na kierunku: dyrygent operowy i symfoniczny, a także Instytutu Muzyczno-Pedagogicznego. Pracował w teatrach muzycznych, m.in. w Kijowie, Chabarowsku, Karagandzie, Krasnojarsku, Saratowie. Od października 1993 roku pracował  w Operze i Operetce (obecnie w Operze na Zamku) jako dyrygent i korepetytor. Zespół przedstawi popularne pieśni z różnych regionów świata.

10.10. - Piosenki naszej młodości. Koncert zespołu wokalnego DWA  PLUS DZIESIĘĆ.

Zespół działa od trzech lat pod opieką artystyczną Krystyny Pieńczakowskiej i pod egidą Polskiego Związku Niewidomych. Zespół złożony jest z pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoją pasją z innymi.  Śpiewają, co im w duszy gra, czyli piękne, polskie utwory.

17.10.  -  Spacer z przewodnikiem po Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Tym razem na spacer zaprosił nas Tomasz Wieczorek - kierownik CIKiT Zamek w Szczecinie. Przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja "Śladami Lubinusa.  Przewodnik niezwykły”, którego treści jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu "Zamek wśród atrakcji Pomeranii”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. "Zwiedzamy Zamek”. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem "Zamek Szczeciński". Nasz spacer rozpoczynamy spotkaniem pod hotelem „Focus” przy ul. Małopolskiej.

24.10. - Szczecińska Karta Seniora i Bezpieczny Senior.

Praktyczne porady i prelekcje przedstawicieli Policji i Wydziału Spraw Społecznych w Szczecinie.

31.10.  - Dziecko i śmierć. Literatura jako wsparcie w sytuacji trudnej.

W Polsce wciąż pokutuje pogląd, że z dziećmi nie powinno się rozmawiać o śmierci, że nie powinny one przebywać w obecności osób, które umierają. Na spotkaniu  Iwona Korpaczewska-Piskorz  przedstawi lektury i wygłosi wykład o tym m.in. jak rozmawiać z dziećmi o śmierci.

Dr Iwona Korpaczewska-Piskorz - pedagog. Przez 20 lat związana z Uniwersytetem Szczecińskiem, obecnie wykładowca i Pełnomocnik Rektora ds. Nauki w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. Pisze artykuły o współczesnej literaturze, koordynuje projekty naukowe, a dla studentów od wielu lat prowadzi Koło Miłośników Literatury dla Dzieci. W szkołach i przedszkolach na terenie całego województwa prowadzi warsztaty – propagując czytelnictwo wśród najmłodszych. Redaktorka naukowa wielu książek, m.in. „Problematyka gender. Mity i rzeczywistość”, „Wokół Rodziny”, „Problemy współczesnej szkoły”. Redaktor naczelna czasopisma „Zeszyty Naukowe Collegium Balticum”.

===========================================================================

 

Dom Kultury Słowianin zaprasza również  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi, prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza.

Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Taoistyczne Tai Chi jest systemem ćwiczeń zdrowotnych głęboko zakorzenionym w tradycji taoistycznej słynącej z kultywowania sztuk zdrowia i długowieczności.

To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym.

Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

 

 

Tytuł wydarzenia

„I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokiem” (20 września)

godz. 11.00 – 13.00 miejsce: plaża kąpieliska Głębokie   Dzięki „Eko-przedszkolakom” ryby znów zaśpiewają w Jeziorze Głębokiem. To już dziewiąta, coroczna, wielka edukacyjna...

Więcej ►

Jesienne Porządki w podszczecińskich lasach (15-16 września)

XXXIII Jesienne Porządki w podszczecińskich lasach: Park Arkoński – Lasek Arkoński – Dolina Siedmiu Młynów – alejki wokół J. Głębokie – Puszcza Wkrzańska Zbiórka uczestników...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza. Tai chi to system...

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Wieczorki taneczne  powracają! 24 września wieczorek wyjątkowo nie odbędzie się, ale zapraszamy w tym czasie na HIPISI - DROGI SZCZECIŃSKIEJ KONTRKULTURY:...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!