Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)

 

12.12. „Hej, kolęda, kolęda”. Koncert kolęd w wykonaniu szczecińskich artystów: Barbary Włodarczyk (śpiew) i Waldemara Baranowskiego (gitara) oraz Chóru Seniora „Magnolia”.

Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”.  Od dwóch lat współpracuje z grupą „After Blues”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”,  wciąż ma młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.

Waldemar Baranowski - kompozytor, gitarzysta, nauczyciel, współzałożyciel zespołu „After Blues”, działającego nieprzerwanie od 37 lat. W latach 90-tych zaliczany przez pismo „Jazz Forum” do piątki najlepszych gitarzystów bluesowych. W 2013 roku zespół „After Blues” otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny         wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego  w kraju i poza jego granicami.

Na co dzień artyści wykonują utwory z kręgu bluesa i ballady, tym razem  zaprezentują  autorskie  wersje znanych kolęd.

Chór Seniora „Magnolia” obchodził w tym roku 40-lecie swojej działalności artystycznej. Reprezentuje DK SM „Wspólny Dom”. Wielokrotnie występował na imprezach w kraju jak i poza  jego granicami. Obecnie chórem „Magnolia” kieruje Pan Paweł Kluczko - dyrygent, pianista, absolwent Państwowego Konserwatorium
w Swierdłowsku na kierunku: dyrygent operowy i symfoniczny, a także Instytutu Muzyczno-Pedagogicznego. Pracował w teatrach muzycznych, m.in. w Kijowie, Chabarowsku, Karagandzie, Krasnojarsku, Saratowie.

„Nieszczęśliwy człowiek, który nie ma w sobie muzyki lub którego nie wzrusza harmonia pięknych akordów”. Ta myśl W.Szekspira  jest najbliższa członkom chóru „Magnolia”, którzy zaprezentują  w DK Słowianin popularne kolędy i pastorałki.

 

===========================================================================

 

Dom Kultury Słowianin zaprasza również  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi, prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza.

Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Taoistyczne Tai Chi jest systemem ćwiczeń zdrowotnych głęboko zakorzenionym w tradycji taoistycznej słynącej z kultywowania sztuk zdrowia i długowieczności.

To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym.

Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

 

 

Tytuł wydarzenia

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza. Tai chi to system...

Więcej ►

Centrum Seniora

Dom Kultury „Słowianin” zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku 50+  do udziału w zajęciach tematycznych z zakresu spraw społecznych, kultury i sztuki, medycyny,  zdrowia, sportu i rekreacji. Zawsze we wtorki o godz....

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Dom Kultury Słowianin serdecznie zaprasza dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne zajęcia:   - język angielski (poziom podstawowy) - wspólne odrabianie lekcji (pomoc wolontariuszy) - warsztaty artystyczne...

Więcej ►

Mała Akademia Bluesa

Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klas I-IV) W lekcji - koncercie może jednorazowo uczestniczyć od 50 do100 uczniów.   Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!