Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie w marcu 2017 r. (zawsze godzina 12:00)

7 marca – Taneczny Dzień Kobiet.

Zespół Taneczny ARABESKA Szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstał w styczniu 2007 r. W założeniach miała to być gimnastyka w rytmach muzyki, ale gdy powstały pierwsze układy taneczne i padła propozycja pokazania się szerszej publiczności, panie z przyjemnością podjęły wyzwanie.
Rokrocznie, począwszy od 2011 roku , ARABESKA prezentuje swoje układy taneczne podczas Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. Od kilku lat bierze czynny udział w Juwenaliach Trzeciego Wieku organizowanych w Świnoujściu, a także w Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie, zbierając  gromkie brawa i sympatię publiczności.
Swoimi występami formacja uświetnia uroczystości w różnych instytucjach kulturalnych i placówkach pomocy społecznej. W zespole ARABESKA tańczą panie pełne zapału, energii i młodości, które pod fachowym okiem Pani Anny Mospinek rozwijają swoją pasję, uczą się i bawią. Potrafią zdrowo i przyjemnie spędzać czas na emeryturze.
ARABESKA – to poza w tańcu, inspirowana motywami orientalnymi. Może i Ciebie zainspirujemy? Podczas pokazu zaprezentują się również panie  z zespołu tanecznego „Senioritki”, działającego w MOK Dąbie.

14 marca -  Szczecin jakiego nie znamy.

Inspirujące spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem  turystycznym - Ryszardem Kotlą. Pan Ryszard Kotla,  z wykształcenia inżynier elektryk, to nie tylko przewodnik, to  również polski publicysta krajoznawczy,  dziennikarz, historyk, nauczyciel akademicki i Instruktor Ratownictwa WOPR. Znawca historii i walorów turystycznych Szczecina  i Pomorza Zachodniego.

21 marca – Muzycznie i tanecznie.

Koncert „Ręczno Nożnej Kapeli Przydrożnej”. Repertuar kapeli  jest  swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Mistrzowskie aranżacje Brunona Gościniaka i humorystyczne teksty Tadeusza Klimowskiego ustawiły Kapelę na wiele lat w czołówce polskich zespołów grających ten rodzaj muzyki.

28 marca – Gość studia 60+

Przedstawienie teatrzyku satyrycznego „Raz, Dwa, Trzy” Uniwersytetu III wieku pod kierownictwem artystycznym Anny Ogrodowicz. Teatrzyk satyryczny istnieje od siedmiu lat. Jest laureatem miejskiego przeglądu amatorskich teatrów z roku 2014. W swoich jednoaktówkach porusza problemy interesujące seniorów i przedstawia je z przymrużeniem oka.

Tytuł wydarzenia

Wieczorki taneczne

Dom Kultury „Słowianin” zaprasza wszystkich spragnionych dancingowych klimatów. W każdą niedzielę w godz. 17:00-22:00, na największym parkiecie w mieście,  będzie można potańczyć w rytmie m.in. walca,...

Więcej ►

Centrum Seniora

Dom Kultury „Słowianin” zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku 50+  do udziału w zajęciach tematycznych z zakresu spraw społecznych, kultury i sztuki, medycyny,  zdrowia, sportu i rekreacji. Zawsze we wtorki o godz....

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Dom Kultury Słowianin serdecznie zaprasza dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne zajęcia:   - język angielski (poziom podstawowy) - wspólne odrabianie lekcji (pomoc wolontariuszy) - warsztaty artystyczne...

Więcej ►

Mała Akademia Bluesa

Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klas I-IV) W lekcji - koncercie może jednorazowo uczestniczyć od 50 do100 uczniów.   Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Projekt jest...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!