Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)

 

25.04. – spektakl Teatru ELIKSIR – „Doktor Piguła przyjmuje”.

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski.


Duża dawka humoru, świetnie zagrane role, swoisty „medyczno-artystyczny” dowcip oraz wiele zabawnych sytuacji – to spora porcja wesołego teatru, który przygotowały dla widzów aktorki z Teatru Eliksir. Ci którzy widzieli wcześniejszy „Eliksir młodości” znają już zapewne historię pewnej „nalewki”, którą wymyśliła lokalna znachorka. W nowej odsłonie Eliksiru znajdujemy się w gabinecie słynnej Doktor Piguły, która znana jest głównie z tego, iż przepisuje swoim pacjentkom „słynną” pigułę na wszystkie dolegliwości. To, jakie pacjentki odwiedzają gabinet Doktor Piguły i co je tam sprowadza, dowiemy się oglądając spektakl 25 kwietnia.

9.05. – „Wiosna w Szczecinie”.

Koncert chóru „Melodia”, którego dyrygentem jest Pan Marek Gończ. Chór działa pod auspicjami UTW. W swoim repertuarze ma bardzo różnorodne pieśni. Tym razem tematem przewodnim koncertu,  będzie wiosna i Szczecin. Oprócz koncertu, swoje wiersze o tematyce wiosenno-szczecińskiej, zaprezentuje Pani Helena Branecka.

16.05. – „Wioska cudów” - przedstawienie Teatru Bomba Bomba.

Zespół prowadzony przez Violinę Janiszewską, powstał w Gryfinie w 2014 r. szybko zaczął się posługiwać językiem teatru. Ważniejsze od aspektów arteterapeutycznych stała się możliwość wspólnego tworzenia i szansa na bycie razem.

Nazwa teatru – Teatr Bomba Bomba,  wymyślona przez aktorów, jest kwestią w pierwszym spektaklu grupy pt: ”Tajemnicza walizka. Nie ma się czego bać”. Improwizacja stała się podstawową formą wypowiedzi i tworzenia tego teatru. Aktorzy improwizują zarówno na próbach jak i w czasie spektakli. Są nieprzewidywalni i pozostają w interakcji z publicznością.

„Wioska cudów”, to najnowszy spektakl Teatru Bomba Bomba. Inspiracją do zbudowania scenariusza stała się prawdziwa historia. Pieniądz i jego znaczenie w życiu ludzi. Problemy jakie są związane z posiadaniem i brakiem pieniędzy. Problem windykacji, kredytów, rosnących odsetek, procesów sądowych, problem człowieka zapętlonego w niemożliwe do zrealizowania zobowiązania, stał się tematem burzliwych rozmów i dyskusji na próbach teatru. Stał się też przyczynkiem do stworzenia spektaklu o wartościach w ludzkim życiu, o motywach, które kierują naszym postępowaniem i o przewrotności losu. Także o nadziei na to, że nawet najtrudniejsza lekcja jest po coś, ma jakiś głębszy sens. Również o tym, że cuda się zdarzają.

Teatr Bomba Bomba tworzą; Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Roman Słonina,Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska, gościnnie: Krzysztof  Christo Radew Dimu. Scenariusz: Zespół, reżyseria: Violina Janiszewska, kostiumy i scenografia: Monika Kuriata. Placówka patronująca: Gryfiński Dom Kultury.

23.05. – „Słowiańska dusza”.

Koncert w wykonaniu zespołu „Starszaki”, pod dyrekcją Pana Pawła Kluczko. Zespół zaprezentuje popularne utwory muzyki polskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i gruzińskiej.

30.05. – „Muzyka łączy pokolenia”.

Wystąpią: Jan Zakrzewski, Lech Stachurski i zespół „Jantarki”. Wszystkich wykonawców naszego koncertu łączy pasja do muzyki i do śpiewania.  Jan, to 22-letni student, który pokochał najbardziej poezję śpiewaną. Jego idolami są Janusz Radek i Michał Bajor. Lech jest miłośnikiem polskiej piosenki,  z lat 60. i 70., która ma dobry tekst i melodię wpadającą w ucho. „Jantarki”, to grupa emerytowanych pań (od niedawna dołączył również jeden pan), które chcą podbić Szczecin radosnym śpiewaniem melodii swojej młodości.  

Dom Kultury Słowianin zaprasza również  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi, prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza.

Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Taoistyczne Tai Chi jest systemem ćwiczeń zdrowotnych głęboko zakorzenionym w tradycji taoistycznej słynącej z kultywowania sztuk zdrowia i długowieczności.

To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym.
 

Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

Tytuł wydarzenia

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza. Tai chi to system...

Więcej ►

Wieczorki taneczne

Wieczorki taneczne  powracają! Dom Kultury „Słowianin” po krótkiej przerwie powraca do organizacji  niedzielnych wieczorków tanecznych. Wszyscy spragnieni dancingowych klimatów, będą mieli...

Więcej ►

Miejski Konkurs Plastyczny Dla Przedszkoli

Zapraszamy do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA PRZEDSZKOLI "Przyroda jest wieczna jeśli jest bezpieczna" Realizowany w ramach czwartej edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie obchodzonych od 30...

Więcej ►

Poznaj szczeciński port

Dom Kultury Słowianin  i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w okresie grudzień 2016 i marzec 2017, realizują  wspólnie cykl spotkań pn. „Poznaj szczeciński port”. Jednym  z...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!