Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Wydarzenie

Artykuł: Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00).

Kwiecień 2018

3.04.2018 - Co nam w duszy gra – dzielimy się swoją pasją”.  Recital Lidii Grabikowskiej i Andrzeja Baszyńskiego.

10.04.2018 - „Historia i kultura Włoch” – cz. I.  Wykład i prezentacja multimedialna. Magdalena Kusiak.

17.04.2018 - „Historia i kultura Włoch” – cz. II.  Wykład i prezentacja multimedialna. Magdalena Kusiak.

24.04.2018 - „Piosenka lekka, łatwa i przyjemna”. Recital Lidii Grabikowskiej i Andrzeja Baszyńskiego.

 

Maj 2018

8.05.2018 – „Uśmiechnij się” – przedstawienie kabaretu „Dwudziestolatek”, działającego przy Uniwersytecie III Wieku pod kierownictwem Rajmunda Brążkiewicza.

Kabaret  był wielokrotnie nagradzany na przeglądach ogólnopolskich i jest dziewięciokrotnym laureatem wojewódzkiego przeglądu artystycznego ruchu seniorów w Szczecinie. Kabaret „Dwudziestolatek” wyraża się poprzez śpiew, taniec, recytacje, skecze, humor. Praca  nie jest łatwa, bo trzeba pokonać barierę wieku, gorszą pamięć, niestabilność kondycji fizycznej i zdrowotnej, przygotować odpowiednie stroje. Ale zawsze najważniejsze jest spotkanie z publicznością i dzielenie się swoją pasją.

 

15.05.2018  – „Muzycznie i tanecznie” – koncert „Ręczno - Nożnej Kapeli Przydrożnej.

Repertuar Kapeli jest swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Mistrzowskie aranżacje Brunona Gościniaka i humorystyczne teksty Tadeusza Klimowskiego, ustawiły Kapelę na wiele lat w czołówce polskich zespołów grających ten rodzaj muzyki.

 

22.05.2018 -  „Czterej jeźdźcy Apokalipsy, czyli cztery najbardziej niebezpieczne produkty dla naszego organizmu” – wykład mgr farmacji Agnieszki Fułczyńskiej-Staniec z Apteki „Tilia” (ul. Kaszubska 60).

 

29.05.2018 – „Powitanie Lata” – zabawa taneczna.

Zabawa w samo południe przy akompaniamencie Jana Dilinga z zespołu „Roland Band”.  Chwilowo  sala DK Słowianin z największym parkietem w mieście jest w remoncie, ale zabawa będzie się toczyć w Sali Nr 6,
a w przyległych korytarzach można będzie wypić kawę lub herbatę.

 

6 maja  rozpoczynają się ponownie zajęcia Tai Chi, prowadzone przez Bartosza Rynkiewicza. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę w Sali nr 6 i są przeznaczone dla wszystkich „nieodwracalnie dojrzałych” (50+). Ilość miejsc ograniczona.

Tai Chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach, harmonijnych, powolnych ruchów, pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Tytuł wydarzenia

Mała Akademia Bluesa

Mała Akademia Bluesa „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ta ludowa mądrość jest bardzo bliska działalności Domu Kultury „Słowianin”, który od kilkudziesięciu lat wspiera...

Więcej ►

Dziecięca Akadamia Rozwoju

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju działającej przy Domu Kultury Słowianin!   Maj-czerwiec: Joga dla dzieci - w środy od 16:45, zajęcia ruszają 9 maja...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi - wznowione od 6 maja!

Zajęcia Tai Chi wznowione od 6 maja! Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez...

Więcej ►

Wolontariusze w Paryżu!

Dom Kultury SŁOWIANIN od wielu lat jest organizatorem cyklicznych imprez, akcji i projektów o charakterze charytatywnym. Wszystkie te  wydarzenia mają jeden wspólny mianownik: są niebiletowane, dedykowane potrzebującym...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!