Koncerty i imprezy

NIEDZ 06.09.2020
17:00
wyprzedane

40-lecie After Blues: Barbara Włodarczyk, Quo Vadis, The Analogs, Tragarze, Nikt, Kapitan Stereo, The Blue Bus, Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna i OPTY – MALNI

„After Blues i goście – Blues łączy pokolenia”.
06 września 2020 r. godz. 17:00,
Ogród Różany, Park Kasprowicza, Szczecin.

W tym roku przypada 40. lecie nieprzerwanej działalności artystycznej zespołu

AFTER BLUES.
Impresariat Zachodniopomorski przy współpracy Domu Kultury Słowianin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej zaprasza na koncert jubileuszowy, w którym obok Jubilatów udział wezmą różnorodne stylistycznie szczecińskie zespoły, wykonując utwory z repertuaru AFTER BLUES. Będą to:
Quo Vadis, The Analogs, Tragarze, Nikt, Kapitan Stereo, The Blue Bus, Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna i OPTY – MALNI.
Koncert ten będzie nagrywany i zamieszczony na YouTube oraz zarejestrowany dźwiękowo i wydany w formie płyty CD oraz LP, czyli unikatowej płyty winylowej. Autorem obu okładek jest Leszek Zebrowski. Gościem specjalnym jest Barbara Włodarczyk. Koncert poprowadzi Szymon Kaczmarek.
After Blues od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.
Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w całej Europie. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009 duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W roku 2018 i 2019 został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt działalności artystycznej.
W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.
Wydarzenie otrzymało Mecenat kulturalny Miasta Szczecin, a patronatem medialnym zostało objęte
m. in. przez portal wSzczecinie. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane również dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.
Organizatorzy oprócz potężnej dawki muzyki, zapewniają inne atrakcje. M .in.: wielki tort urodzinowy i okazjonalne koszulki. Publiczność otrzyma także parasole ufundowane przez firmę Event art AG. Wydarzenie wspiera również Marco Marine Sp. z o. o.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, po które można się zgłosić do siedziby Domu Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 7 w Szczecinie od dnia 20 sierpnia w godz. 10:00-15:00.