Koncerty i imprezy

WT 23.07.2019
12:00
bezpłatne

Debata społeczna nt. metod przestępczych wobec seniorów pn. „Bezpieczny senior-Aktywnie i bezpiecznie”

Dzisiejsi przestępcy stosują coraz to nowsze sposoby mające na celu dokonanie przestępstw. Dotyczy to również oszustów posługujących się tzw. „metodą na wnuczka” i na policjanta, którzy modyfikują swoje sposoby działania, aby wprowadzić w błąd i okraść kolejne osoby.
        Próbując przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie, szukają możliwości dojścia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin. Z tego powodu w dniu 23.07.2019r o godz. 12:00  (wtorek) w Domu Kultury Słowianin znajdującym się przy ul. Korzeniowskiego 7 w Szczecinie, odbędzie się debata społeczna, w trakcie której, zebrani na niej uczestnicy będą mogli wysłuchać informacji, przekazanej przez funkcjonariuszy szczecińskiej policji oraz innych instytucji, mogących przyczynić się do zmniejszenia ilości tych przestępstw oraz zabrać głos w dyskusji mającej na celu szukanie rozwiązań mogących zatrzymać tego typu przestępstwa.
Na terenie Szczecina w dalszym ciągu dochodzi do przestępstw, których ofiarami padają seniorzy. Oszuści bazując na zaufaniu, a czasami naiwności osób starszych, wyłudzają od nich różne, często niemałe, sumy pieniędzy lub wręcz okradają ich z oszczędności całego życia. Spotkania tego typu dają więc możliwość poznania metod działania oszustów i skutecznego im przeciwdziałania.