Koncerty i imprezy

SOB 13.10.2018
17.00
25 zł cena regularna

Evil Is Back To Szczecin III

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Słowianin na emigracji” do Klubu Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury
w Szczecinie przy ul. Racławickiej 10 (Szczecin-Dąbie).

Otwarcie drzwi: 16:30
Początek koncertów: 17:00

Bläkken

„Bläkk/deathowa horda, której głównym celem jest sczernienie słońca ich muzyką. Zadebiutowali jako support legendarnego Vadera, a w sierpniu wchodzą do studia by nagrać kolejny materiał. Dla fanów Behemotha, Vadera i Decapitated.”

OTHIS

Koszaliński zespół OTHIS powstał wiele lat temu. Jednak nowe otwarcie nastąpiło niecałe dwa lata temu, w roku 2016, kiedy do perkusisty Pawła, jednego z oryginalnych założycieli i Kevina – gitarzysty oraz wokalisty zespołu dołączyli Majka – basistka oraz gitarzysta Darek. Ich muzykę można określić po prostu jako metal, ale uważni słuchacze mogą zauważyć wpływy takich gatunków jak thrash, heavy, power itd. Na przestrzeni lat zespół inspirował się przeróżnymi artystami, ale na pewno możemy wymienić tutaj Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator, jak również Black Sabbath, a w związku z tym, że osobiste zainteresowania członków zespołu sięgają od punka, przez power metal, aż do black metalu, finalnie otrzymujemy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Zespół dzielił sceny z takimi zespołami jak m.in. Turbo, Kabanos, Quo Vadis, Oberschlesien, Chassis i inni. W sierpniu 2017 roku zrealizowany został teledysk, a jakiś czas później premierowa EPKA została udostępniona słuchaczom w internecie, oraz w postaci płyt CD.

DEFUS

Defus to polski zespół death-metalowy założony w 1999 roku w Stargardzie przez gitarzystę Gila i perkusistę Tofla. Początkowo działał jako cover band grający utwory klasyka gatunku – zespołu Death. Pasja, umiejętności i finezja wykonania kompozycji Schuldinera bardzo szybko dały Defusowi rozgłos, a później status jednej z najważniejszych formacji lokalnej sceny. Od 2007 r. Defus tworzy i gra wyłącznie własne utwory, których” stylistyka jest mocno osadzona w klasycznym, ciężkim death metalu, ale też pełna progresywnych riffów i zwodniczych rytmów, łamanych niczym kości na średniowiecznym kole. Wszystko to wsparte wokalem, który ‘dopełnia dzieła zniszczenia’ (K.Skorb, ASHES) stanowi mocne i prawdziwe doświadczenie ciężkości tego gatunku”. W muzyce Defusa słychać wpływy takich zespołów jak Death, Control Denied, Lamb of God, Morbid Angel, Pantera, Sepultura, Metallica czy Machine Head. Dziś, oprócz Gila i Tofla, skład zespołu stanowią Slavo – gitara, Tkacz – bas i Berez – wokal. Po wydanym w 2009 r. demie „Moralitude” oraz EP-ce z 2012 r. – „Awaken With”, w maju 2018 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji – „The Time Of Mine” – zawierający utwory takie jak „What You Stand For” i „Last Word – Burden”. Defus obecnie planuje trasę koncertową i skupia się na promocji ostatniej płyty.
Debiut sceniczny miał miejsce podczas imprezy plenerowej w Koszewie – nad jeziorem Miedwie w lipcu 2000. Na przestrzeni lat 2000 – 2004 zespół zagrał wiele udanych koncertów w Polsce jak i za granicą… Koniec roku 2004 to zawieszenie działalności. Choć nigdy oficjalnie Defus nie rozpadł się, to wyjazdy członków zespołu na studia i do pracy za granicę właściwie uniemożliwiły wspólne granie. Ponad dwa lata minęły na sporadycznych próbach, które były zaledwie wspomnieniem dawnej świetności. Pod koniec 2007 sytuacja się zmieniła, powrócili Gilu i Tofel, a wraz z nimi pojawiła się szansa na reaktywację. Od 2008 zespół w odświeżonym składzie pracował nad własnym materiałem, co ostatecznie zaowocowało wydaniem 26.05.2018 r. pierwszego krążka – „The Time Of Mine”. Grali z takimi zespołami jak ACID DRINKERS, YATTERING, DEMISE, SUDDEN DEATH, REQUIEM, PERVERSE, SHADOWS LAND, TENEBROSUS, NIKT i TRAUMA.

Syndrom

Grupa Syndrom powstała w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogórsko – żagańskich. W tym samym roku, zespół własnym nakładem nagrał pierwszy studyjny album „Primitive Future” (recenzja Metal Hammer nr 189 – ocena 4,5/5).

W lutym 2006 r. tytułowe nagranie „Primitive Future” dostało się na „Bis-Listę” radia „BIS” zajmując 9 miejsce na 82 startujące zespoły. Rok 2006 to także pierwszy teledysk formacji do utworu „Primitive Future”.

W lutym 2007 r. nagranie „Dying On My Hand” znalazło się na składance CD w miesięczniku „Estrada i Studio”. Zespół można było zobaczyć m.in. na:
– XV Finale WOŚP w Zielonej Gorze (17.01),
– Spring Rock Festival w Nowej Soli (19.05),
– 46 Dniach Nysy Łużyckiej w Gubinie (01.06).

Rok 2008 zaowocował następną wizytą w studiu nagrań, gdzie powstał drugi studyjny album formacji „Back To The Life” (recenzja Metal Hammer nr 226 – ocena 4,5/5).

Rok 2009 to kontakt z publicznością a więc koncerty, wśród których można wymienić:
– XVII Finał WOŚP w Żaganiu (11.01),
– koncert grupy Proletaryat, Syndrom jako suport – Uniwersytecki Klub „Kotłlownia” w Zielona Górze (22.02),
– Dni Łęknicy, podczas których został zrealizowany koncertowy album „Voice From The Life” (02.05),
– Dni Żar oraz Lubuskie Derby Muzyczne (05.06),
– Festiwal „Rock Nocą” w Zielonej Górze (26.06),
– Koncert legendy Woodstock 69 – Ten Years After, Syndrom jako suport – Piwnica Artystyczna „Kawon” w Zielonej Górze (19.10).

W roku 2010 zespół obchodził 5-cio lecie istnienia, miała miejsce premiera koncertowego CD „Voice From The Life” oraz powstał teledysk do utworu „Learn to Kill”. Koncert z okazji piątych urodzin Syndromu oraz premiera płyty koncertowej odbyły się 30.04.2010 r. w Piwnicy Artystycznej „Kawon” (Zielona Góra). Wydarzenie to było częścią Mostu Gitarowego Zielona Góra – Wrocław. W sierpniu tego samego roku, zespół wziął udział w projekcie „Nocki Muzyczne” – Dźwięki przy Bunkrze w Boryszynie.

Rok 2011 to koncerty grupy w lubuskim m. in. Syndrom zagrał podczas Winobrania – święta miasta Zielona Góra, na Zielonogórskim Zlocie Motocyklowym. Zespół pracował nad nowymi utworami, przygotował covery oraz nowe aranżacje wcześniejszych utworów.

Lata 2012 – 2017 to czas koncertów na terenie Zachodniej Polski. Syndrom występuje niezależnie, razem z innymi zespołami (m.in.: Ashes, Bękart, Fatalist, Flying Heads, Grimorium, Indicium, Kill, Miecz, Prosecutor) oraz w charakterze supportu (Christ Agony, Symbolical).
Rok 2012 zaczął się ogłoszeniem wyników plebiscytu zorganizowanego przez Gazetę Lubuską. Syndrom w plebiscycie „Lubuski zespół (nie tylko) rockowy” zajął piąte miejsce. W kwietniu 2012 grupa zagrała charytatywny koncert „Dla Hani”, z którego dochód został w całości przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki. Lipiec 2012 to okres spędzony w studio, zespół nagrał cd promo.
W roku 2013 Syndrom wystąpił w trakcie XXI Finału WOŚP w Zielonej Górze.

W roku 2015 zespół obchodził swoje 10-lecie,świętując w trakcie koncertów z publicznością i z kapelami, z którymi współdzielił scenę w Zielonej Górze, Żaganiu, Wrocławiu, Nowej Soli, Szprotawie, Gubinie, Szczecinie i Poznaniu.

W 2017 zespół nagrał nową płytę „Insanity is Contagious”. Powstał także dwa nowe klipy promujące album, do tytułowego utworu „Insanity is Contagious” oraz do utworu „Madness”. Premiera płyty odbyła się 7.04.17 r. w Zielonej Górze.

W 2018 r. najnowsza płyta zespołu „Insanity is Contagious” zdobyła główną nagrodę w kategorii Punk/Rock/Heavy Metal w Ogólnopolskim Konkursie Płytowy Debiut Roku 2017. .

Zespół Syndrom działa bez przerwy, do tej pory w zespole gra założyciel grupy, przez cały okres istnienia kapeli przewinęło się przez nią wielu muzyków i wokalistów.

Obecnie zespół gra w składzie: Łukasz Wawrzyk – wokal, Vadim Zawadzki – gitara, Artur Knycpel – gitara, Bartek Mokrzycki – bass, Paweł Pusz – perkusja.

MASTEMA

MASTEMA narodziła się w 2010 roku. Nie obyło się to bez bólu, okres ciąży trwał prawie trzy lata! Poczęcie jednak zaowocowało szybkim wzrostem. Tegoż samego roku dała popis czterokrotnie miażdżąc myśli fanów na koncertach. W Następnych latach doroślejąc wprowadzała w stan euforii publiczność przed gwiazdami z różnych zakątków świata takich jak: Niemcy, Grecja, Meksyk czy Brazylia. Nie gardziła także polskimi zespołami (Łódź, Słupsk, Gdańsk, Trójmiasto) czy oszołomami z własnego podwórka (Szczecin). W oparach szaleństwa i buzujących hormonów w roku pańskim 2012 spłodziła pierwszy materiał w czeluściach Monroe Sound Studio. Zwie się on „The Murderer’s Tale”. Muzyce ich nadano miano old school death metal. Krzepnąc trochę w odmętach koncertów, roku 2013 odwiedzając ponownie tą samą świątynię dźwięków, rejestruje drugi materiał „Golden World” nazwany progressive death metal. Oba twory ukazały się na nośnikach fizycznych w marcu 2017.


Bilety dostępne w