Koncerty i imprezy

PT 04.03.2022
20:00
przedsprzedaż
30 zł
cena regularna
40 zł

Trupięgi – Słowianin Na Emigracji, CK Krzywy Gryf

Dom Kultury Słowianin, zaprasza na koncert zespołu ,,Trupięgi’’, który odbędzie się już 04.03.2022r o godzinie 20:00 w CK ‘’Krzywy Gryf’’ przy ul. Kolumba 5.

„Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają  w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.

„Trupięgi” na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…”

Sami o sobie piszą:

Powstaliśmy w zasadzie w formie prezentu urodzinowego, ale pomysł, przypadł nam do gustu tak bardzo, że kontynuujemy projekt, rozwijamy go i koncertujemy z nim z sukcesami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu  jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora.

Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost. Można było już nas  usłyszeć i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, podczas słynnego festiwalu w Piwnicy Kany, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, knajpkach, w gąszczu leśnym, w starych stodołach, w bibliotekach i w innych miejscach, czasami bardzo nietypowych. Zagraliśmy na kilku festiwalach takich jak: AkuStyczeń, transVocale, Folklorum, II Noc Kultury, a także zagranicą na: Liederlauschen am Rand – Das Open Air Festiwal w Berlinie,  Liederlauschen am Rand – Oderaue.

Koncert zespołu Trupięgi to ponad 80 minut obcowania z poezją Bolesława Leśmiana w wyjątkowej scenografii oraz niecodziennej oprawie muzycznej i interpretacji. Podczas koncertu Artyści zabierają słuchaczy w nieoczywisty, półbaśniowy, oniryczny świat zarówno powagi i grozy, jak i miłości i śmiechu.

 

 

Skład zespołu:

Katarzyna Gardziejewska – głos

Jacek Filipek – perkusjonalia,

Jerzy Hippmann – gitara basowa, głos

Kosma Kowalski – gitara akustyczna,

Filip Słowiakowski – instrumenty perkusyjne

 

15 maja 2020 r. ukazał się debiutancki  album zespołu zatytułowany „lesman BOSO”, który zawiera  dziesięć utworów do tekstów Bolesława Leśmiana. Płytę nagrano w studio SMOK (Słubice) pod czujnym okiem Piotra Tamborskiego.

 

Utwór „ROMANS” do którego został nakręcony teledysk jest utworem promującym płytę. https://www.youtube.com/watch?v=UhI_2BUpqkQ

 

Bilety wstępu w cenie 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu – dostępne na stronie Bilety.fm oraz w tymczasowej siedzibie DK ‘’Słowianin’’ przy ul. Kolumba 88/89, pok. 101c.

 


Bilety dostępne w