Koncerty i imprezy

PN 06.12.2021
bezpłatne

Mikołajki 2021 na rockowo

Impreza pn. MIKOŁAJKI 2021 odbędzie się 6 grudnia w hali Szczecińskiego Domu Sportu.

Na widowni zasiądzie blisko  500 wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków dla dzieci specjalnej troski, rodzinnych domów dziecka, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci oraz dzieci z terenów wiejskich.

W programie imprezy znajdą się dziecięce prezentacje artystyczne, gry i zabawy z nagrodami oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tradycyjnie przywiezie ze sobą paczki wypełnione po brzegi słodyczami, zabawkami i artykułami szkolnymi. Momentem szczególnym będzie ceremonia powitania, która jak zawsze będzie miała prawdziwie bajkową oprawę.  W tym roku nasze Mikołajki będą miały charakter rockowy. Szczecińskie MIKOŁAJKI mają wieloletnią tradycję i na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Od wielu lat są doskonałą okazją dla wszystkich uczestników, organizatorów i wolontariuszy do nawiązywania nowych kontaktów koleżeńskich oraz szerzenia idei niesienia pomocy potrzebującym i poszkodowanym przez los.

Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju działania doskonale kształtują życzliwość i wrażliwość na ludzką krzywdę. Według ocen jest to jedna z największych imprez mikołajkowych jakie z tej okazji odbywają się w Polsce. Nie ma w tym żadnej przesady, bo to co się dzieje się tego dnia w hali Szczecińskiego Domu Sportu jest prawdziwą bajką o Świętym Mikołaju.

 

5 grudnia odwiedzimy również najmłodszych pacjentów szpitali przy ul. Mącznej (10:30) oraz Unii Lubelskiej (12:30).

Aby zachować wszelkie wymogi związane z ograniczeniami pandemicznymi, Mikołaj pokaże się dzieciom na drabinie strażackiej oraz na motorze. Paczki wypełnione prezentami, zostaną przekazane obsłudze szpitali, która wręczy je dzieciom. Mamy nadzieję, że ta forma wywoła uśmiech na twarzach najmłodszych pensjonariuszy oddziałów szpitalnych, pozwoli choć na chwile zapomnieć o trudach dnia codziennego i uprzyjemni nadchodzące, świąteczne dni.