Koncerty i imprezy

CZW 08.12.2022
bezpłatne

Polsko-Niemieckie Mikołajki z Mistrzem Sportu 2022

W dniu 8 grudnia br. w Szczecinie odbędzie się impreza pn. „POLSKO-NIEMIECKIE MIKOŁAJKI Z MISTRZEM SPORTU”, którą zorganizujemy w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie.

W tegorocznej edycji udział weźmie 300 uczestników z Polski i Niemiec w wieku 5-7 lat. Uczestnikami projektu są dzieci naszego niemieckiego partnera jakim jest  Niemiecko-Polskie Przedszkole w Löcknitz oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Mewegen, a ponadto przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Szczecin.  Poprzez realizację imprezy „Polsko-Niemieckie Mikołajki z Mistrzem Sportu” będziemy propagować i promować sport, współzawodnictwo zgodnie z zasadami fair play oraz zdrowy i aktywny sposób  spędzania wolnego czasu. W latach poprzednich udział w naszych spotkaniach brało wielu wyśmienitych , utytułowanych olimpijczyków i sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe m.in.: Marek Kolbowicz, Monika Pyrek, Patryk Dobek, Piotr Lisek, Konrad Wasilewski, Przemek Stańczyk, Maria Liktoras, Damian Zieliński, Maciej Jewtuszko, Mateusz Rembecki. Nie zabrakło również przedstawicieli paraolimpiad m.in. – Arkadiusz Skrzypiński, Jolanta Majka wraz z trenerem Tomaszem Wawrzyńczakiem.

W tym roku swój udział zapowiedzieli: Marek Kolbowicz, Maria Liktoras, Bartosz Ława, Joanna Oleksiuk, Jolanta Majka (Pawlak), Paulina Woźniak, Renata Chilewska, Tomasz Kaźmierczak oraz Robert Szych.

Oprócz rywalizacji sportowych w różnych dyscyplinach sportowych, która odbywa się zgodnie z zasadami fair play. Dla uczestników przygotowywane są również gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz konkursy z nagrodami. Ponadto każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, dyplom, a na koniec spotkania również mikołajkowy poczęstunek.

Projekt dofinansowany przez przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V

A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania) .