Koncerty i imprezy

SOB 11.01.2020
19:00
10 zł przedsprzedaż

Słowianin na emigracji | Heniutki 68 | Klub Delta

Wstęp: 10 zł i więcej – bilet cegiełka (zbiórka publiczna)

 
Dom Kultury Słowianin oraz Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie zapraszają na Heniutki68!
 
Henryk Talaśka – był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem. „Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka”, zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.
 
4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w okolicach dnia urodzin Henia (4 stycznia), będziemy organizować koncert. Tak narodziły się HENIUTKI.
 
Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.
 
11 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 68. Wystąpią: Antiplan, Rockasta, Kapitan Stereo i Chicken Legs.
 
Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam zakupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Banic k.Golczewa, gitary dla Kuby i Kajetana oraz wiolonczelę dla Oliwii ( wszyscy z Klinisk Wlk.). W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze przekażemy w całości na zakup instrumentu klawiszowego dla utalentowanej ośmiolatki – Kornelii ze Szczecina.

Antiplan to zespół grający autorską muzykę nawiązująca do gatunków lat 90-tych ( grunge, stoner ). Zespół łączy inspirację muzyczne każdego z członków, tworząc z nich muzykę godna rockowych legend. Ciężkie , rytmiczne riffy, charakterystyczny wokal, teksty inspirowane codziennością, wszystko osadzone na klasycznie brzmiących  rytmach.

Rockasta – zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: „rocka” oraz „kasty” (w żargonie „kasta” oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.
 
Kapitan Stereo – zespół po którego koncercie Izabela Trojanowska dzwoniła do Janka Borysewicza mówiąc że rock ‘n’ roll wciąż żyje. Kapitan Stereo to zespół któremu Siczka z KSU powiedział że dobrze że nie grają punka, bo rzyga już punkowymi kapelami na koncertach. Kapitan Stereo to zespół któremu Grzegorz Skawiński pogratulował grania na raz i umożliwił zwycięstwo w Hard Rock Rising 2017. Kapitan Stereo to zespół który został wyrzucony z bluesowego przeglądu. Kapitan Stereo to zespół któremu dach się urwał z busa w trasie. Kapitan Stereo to zespół który po koncercie zamiast po piwie dostaje całą kratę. Kapitan Stereo to zespół który powstał w 2013 roku i od tego czasu krzewi rock ‘n’ roll wśród słuchaczy młodego pokolenia. Kapitan Stereo to zespół którego nie można przegapić.
 
Chicken Legs – zespół świecił tryumfy na ziemiach szczecińskiego Gryfa pod koniec lat 90, by powrócić z mocą nadodrzańskiej bryzy i smakiem gorzkawego Bosmana w nowej, cięższej odsłonie.
Jak mówią sami o sobie: „młode dziady w starych skórach”. Prezentują mocne ,szarpane riffy z nutką rytmicznego hałasu i szczyptą polskiej liryki.