Koncerty i imprezy

WT 07.06.2022
11:00
bezpłatne

Symboliczne zawieszenie wiechy 7.06.2022 r.

Mimo, że czasy się zmieniają, a ludzkość dąży do nowoczesności, budownictwo ma swoje zwyczaje, których symbolika nie zmienia się od lat. Do takich należy uroczystość powieszenia wiechy, która zawsze była i wciąż jest okazją do podziękowania wszystkim rzemieślnikom za trud i wysiłek włożony w budowę domu.
Już w najbliższy wtorek (7 czerwca) o godz. 11:00 zapraszamy mieszkańców Szczecina i dziennikarzy, na symboliczne zawieszenie wiechy na remontowanym budynku przy ul. Korzeniowskiego 7. Będzie z nami Pan Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek oraz szefowie firm zajmujących się przebudową naszej instytucji. To znakomita okazja, żeby zapytać o koniec prac remontowych i otwarcie Słowianina dla publiczności.
Po wywieszeniu wiechy dawniej odbywała się gościna, na którą gospodarz zapraszał majstrów oraz sąsiadów, aby wspólnie świętować zakończenie tego ważnego etapu budowy. Była to swoista ofiara z jedzenia i picia, złożona w ofierze bóstwom i duchom opiekuńczym. My jeszcze nie możemy Państwa zaprosić na biesiadowanie, ale spróbujemy symbolicznie świętować przy muzyce. Pod wiechą zagra „After Blues Akustycznie”, czyli Panowie – Waldemar Baranowski i Leszek Piłat. Zapraszamy!
Źródło: murator.plus
Autor foto: Getty Images