Koncerty i imprezy

CZW 01.01.1970
bezpłatne

TEATR W PACZCE – Mikrofestiwal Teatrów Domowych

Myślicie, że kultura w Szczecinie ledwo zipie od koronawirusa? Że teatry zaległy w bezruchu od kryzysu epidemicznego? Nic z tego. Teatr żyje i zaczyna wyrastać wszędzie, nawet na Waszych dywanach w dużym pokoju. Dołączcie do drużyny twórców domowych odpornych na wirusy!
TEATR W PACZCE – Mikrofestiwal Teatrów Domowych to pierwszy na świecie przegląd amatorskich spektakli teatralnych wyreżyserowanych i zagranych przez szczecińskie rodziny i przyjaciół w ich własnych domach. Wydarzenie finałowe – videoprezentacje premier domowych – odbędzie się online w połowie października 2020.
Wszystkich teatralnych freaków – młodych i starych, doświadczonych i nie – zapraszamy do współpracy już TERAZ.
Festiwalowe przedstawienia domowe powstaną na bazie Paczki Z Teatrem – zestawu typu „zrób to sam” w postaci dostarczonego na wycieraczki kartonowego pudełka zawierającego wszystko, co potrzebne do produkcji przedstawienia: tekst dramatyczny, zeszyty ze wskazówkami reżyserskimi, propozycje projektów scenograficznych i kostiumograficznych oraz inne twórcze niespodzianki.
Wszystkie wyprodukowane w ramach Festiwalu spektakle domowe zostaną zarejestrowane filmowo i fotograficznie. 10 najlepszych produkcji stanie do Konkursu w finałowym dniu Festiwalu – wydarzenia online, podczas którego opublikowane zostaną video-premiery, film dokumentalny z przebiegu przedsięwzięcia, sylwetki twórców i inne festiwalowe ciekawostki.
Paczki Z Teatrem – wspomniane pudełka ze specjalnie wydanym autorskim dramatem oraz publikacjami reżyserskimi, scenograficznymi i animacyjnymi, powstaną we współpracy z profesjonalnymi twórcami sztuk teatralnych. Teatralne kartony będą zarówno unikalnym narzędziem do stworzenia mikrospektaklu domowego możliwego do samodzielnego zainscenizowania przez każdego odbiorcę, jak i multigatunkowym dokumentem socjologiczno-kulturalnym z rzeczywistości opanowanej przez kryzys epidemiczny we wszechstronnym ujęciu
zróżnicowanych grup szczecinian.
Zapraszamy do udziału w Festiwalu zarówno twórców spektakli domowych, jak i prężnych współpracowników do realizacji przedsięwzięcia – potrzebujemy wsparcia!
Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: [email protected] z tytułem ” Teatr w paczce”.
Organizator wydarzenia: Dom Kultury Słowianin
Koncepcja i animacja projektu: Maria Sztark, Agata Grzybowska, Łukasz Kowalski
Partner przedsięwzięcia: KONTRAPUNKT – Przegląd Teatrów Małych Form
Konsultacje merytoryczne i mecenat twórczy: Inga Kurek-Baranowska, Marek Sztark
Przedsięwzięcie dofinansowane w ramach programu dotacyjnego Kultura-Interwencje. Operatorem programu, finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest Narodowe Centrum Kultury.