Koncerty i imprezy

ŚR 02.11.2022
19:00
bezpłatne

ZADUSZKI BLUESOWE, 02.11.2022 r.

Zaduszki Bluesowe, 2 listopada 2022 godz. 19:00

„Słowianin na emigracji” – Hala Odra (Bulwar Beniowskiego 5)

Wystąpią: After Blues, Barbara Włodarczyk i PUHOWSKY

 Od 2011 roku, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”.  Z powodu trwającego remontu, DK Słowianin organizuje  koncerty pn. „Słowianin na emigracji”.

„Zaduszki bluesowe”,  tak jak w roku ubiegłym odbędą się  w „Hali Odra”, mieszczącej się przy Bulwarze Beniowskiego 5.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Podczas tego wyjątkowego wieczoru zagrają: After Blues, Barbara Włodarczyk i PUHOWSKY.

  „Zaduszki Bluesowe” rozpoczynają się jak zwykle 2 listopada o godz. 19:00.  Wstęp wolny, ale prosimy o przyniesienie karmy dla zwierząt, którą przekażemy dla stowarzyszeń zajmujących się przede wszystkim opieką  nad kotami wolno żyjącymi.

„Hala Odra”, to stosunkowo nowe miejsce na mapie kulturalnej Szczecina. Znajduje się na Kępie Parnickiej, a prowadzi do niej ulica Heyki,. Przy wejściu w ulicę Targową wchodzimy na Bulwar im. M. Beniowskiego. Można skorzystać z rzadko kursującego autobusu linii 76.

Szczeciński „After Blues” obchodził w 2020 roku  40. lecie nieprzerwanej  działalności artystycznej.  Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą jego założyciele: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski, którzy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

W roku 2009  duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości, w roku 2021 otrzymał to zaszczytne wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta.

Zespół ma na swym koncie 14 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”,  „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”,  „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat).

Barbara Włodarczyk  to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Swobodnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych, ale najbliższy jej duszy jest blues. Obdarzona jest wyjątkowym scenicznym temperamentem. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. z grupą „Czerwono-Czarni” i „Luz Blues”. Od pewnego czasu współpracuje również z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

https://www.youtube.com/channel/UCDV8vGUjFdl_HOmpO23O6Xg

PUHOWSKY (Romek Puchowski) – wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, indie folk, experimental rock. Bluesman inny niż wszyscy. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie   kreuje   nowe   brzmienia   i   muzyczne   przestrzenie.   Autor   niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji.  „Gitarzysta roku w  plebiscycie Blues Top 2018.

Przez kilka lat był szefem muzycznym klubu Żak, odpowiadając m.in. za Jazz Jantar. W 2001 roku założył zespół Von Zeit, uważany za jeden z najważniejszych formacji polskiej sceny alternatywnej. Nagrał z nimi dwie płyty: Von Zeit (2003) i Ocieramy się (2008) – uznana za jeden z najlepszych albumów roku – oraz DVD Halucynacje Hrabiego Von  Zeit (2007). Wcześniej jego solowy utwór pt. Big Bad Brother znalazł się w półfinale International Songwriting Competition (Nashville, USA).

W programie zaduszkowego koncertu Artysty  znajdą się również utwory mistrzów, których nie ma już wśród nas. PUHOVSKY to oryginalny songwriter, mistrz gitary i koncertowy storyteller, wulkan muzycznej energii i żywioł scenicznej improwizacji.