Koncerty i imprezy

WT 02.11.2021
19:00
bezpłatne

Zaduszki Bluesowe 2021 – Słowianin na emigracji

Zaduszki Bluesowe, 2 listopada 2021 godz. 19:00

„Słowianin na emigracji” – Hala Odra (Bulwar Beniowskiego 5)

Wystąpią: After Blues, Barbara Włodarczyk i pARTyzant

 

Od 2011 roku, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”.  Z powodu trwającego remontu, DK Słowianin organizuje  koncerty pn. „Słowianin na emigracji”.

„Zaduszki bluesowe”  w tym roku odbędą się w nowym miejscu na mapie kulturalno-imprezowej Szczecina, a mianowicie w „Hali Odra”, mieszczącej się przy Bulwarze Beniowskiego 5.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Podczas tego wyjątkowego wieczoru usłyszymy: After Blues, Barbarę Włodarczyk i pARTyzanta, czyli Krzysztofa Toczkę.

 „Zaduszki Bluesowe” rozpoczynają się jak zwykle 2 listopada o godz. 19:00.  Wstęp wolny, ale organizatorzy proszą o przyniesienie karmy dla zwierząt, którą przekażą dla stowarzyszeń zajmujących się przede wszystkim opieką  nad kotami wolno żyjącymi.

Uwaga! Obowiązują bezpłatne wejściówki!

Wejściówki dostępne są od 11 października:

–  w nowej siedzibie „Słowianina” przy ul. Kolumba 88/89, pok. 101c (naprzeciwko windy i kładki na Dworcu Głównym), codziennie oprócz sobót i niedziel w godz.10:00-15:00,

– w siedzibie „Hali Odra” codziennie oprócz poniedziałku, od godz. 12:00 do późnych godzin nocnych, w barze na piętrze. „Hala Odra” znajduje się na Kępie Parnickiej, a prowadzi do niej ulica Heyki,. Przy wejściu w ulicę Targową wchodzimy na Bulwar im. M. Beniowskiego. Można skorzystać z rzadko kursującego autobusu linii 76.

 

After Blues

Szczeciński „After Blues” obchodził w 2020 roku  40. lecie nieprzerwanej  działalności artystycznej.  Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą jego założyciele: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski, którzy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swym koncie 14 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”,  „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”,  „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat).

W roku 2009  duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.  W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości, w roku 2021 otrzymał to zaszczytne wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta.

 

Barbara Włodarczyk  to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Swobodnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych, ale najbliższy jej duszy jest blues. Obdarzona jest wyjątkowym scenicznym temperamentem. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”.  Na co dzień śpiewa w zespole LUZ Blues, a od pewnego czasu współpracuje również z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

 

pARTyzant

Krzysztof „pARTyzant” Toczko – jeden z czołowych polskich gitarzystów, mistrz tappingu oburęcznego  (ponad 7 mln. wyświetleń na oficjalnym YouTube artysty : https://www.youtube.com/partyzgit), kompozytor, autor tekstów, akordeonista grupy Dżem, członek Polskiej Akademii Fonograficznej, założyciel stowarzyszenia „Żółty Beret” wspierającego dzieci z chorobami onkologicznymi i psychicznymi.

pARTyzant początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej  grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Gitarzysta gościł na kilku wydawnictwach Dżemu (m.in. na jubileuszowym z okazji 40. lecia zespołu).

Krzysztof posługuje się trudną, nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami ).  Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie. Łącząc ją z innymi technikami – stworzył własny, niepowtarzalny styl.

Od 2008 roku pARTyzant zyskał  większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która  stworzyła dla niego specjalny, sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster.

pARTyzant ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak : Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel.

W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej czy rockowej .