Projekty

Mała Akademia Bluesa

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Ta ludowa mądrość jest bardzo bliska działalności Domu Kultury „Słowianin”, który od kilkudziesięciu lat wspiera kulturalną działalność dzieci i młodzieży, chcąc zaszczepić coraz to młodszym odbiorcom miłość i pasję do wszelkiego rodzaju sztuki.

Projekt „Mała Akademia Bluesa”, to  godzinna lekcja muzyki, która oprócz teorii  łączy się z koncertem w  wykonaniu profesjonalistów oraz praktycznymi ćwiczeniami z uczniami i  wreszcie z zabawą. Przebieg zajęć to m.in.: krótkie wprowadzenie, zarys historii bluesa, ilustrowany muzyką „na żywo”. Przykłady bluesa wiejskiego, miejskiego, boogie, swingującego zobrazowane również krótką projekcją archiwalnych nagrań filmowych.

Druga część to zaproszenie  wybranych uczniów do próby zmierzenia się z instrumentami i wspólne  „koncertowanie” z  zespołem „After Blues”.  Podsumowanie i konkursy z nagrodami. Każdy uczeń otrzymuje pamiątkowy dyplom uczestnictwa ukończenia MAB. Całość prowadzi dziennikarz Polskiego Radia Szczecin – Szymon Kaczmarek.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. W lekcji – koncercie może jednorazowo uczestniczyć od 80 do 100 uczniów.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy pod nr tel:

606 414 430 oraz 91 434 56 63.

Brak wydarzeń