„Słowianin gra na Kruczej”


PN 16.09.2019
15:53

Dom Kultury Słowianin w Szczecinie nawiązał współpracę z Domem Pomocy Społecznej ”Dom Kombatanta”  przy ul. Kruczej.

Już od 17 września rozpocznie cykl recitali i koncertów pn. „Słowianin gra na Kruczej”.  W przeważającej większości będą to prezentacje artystów amatorów, którzy chętnie dzielą się swoją pasją. DK Słowianin zabezpiecza również stronę techniczną przedsięwzięcia.

Od paru lat DK Słowianin jest organizatorem i realizatorem wydarzeń pn. „Inspirujące Wtorki Centrum Seniora” (od maja br. – Instytutu Seniora).  Pomimo trwającego remontu,  w placówce funkcjonuje sala na ok. 100 osób, gdzie od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora  są realizowane wszystkie aktywności  Domu Kultury (zajęcia taneczne, teatralne,  akrobatyczne,  gimnastyczne, rękodzielnicze, szachowe, nauka języka angielskiego).

Zawsze we wtorki o godz. 12:00 sala Nr 6 DK Słowianin,  wypełniona jest publicznością po brzegi, ale nie wszyscy chętni mogą skorzystać z oferty Słowianina. Narodził się  pomysł, aby przywozić  artystów do Domu Kombatanta na ul. Kruczą. We wrześniu i październiku zaprezentują się m.in.:  zespół  wokalny „Opty-Malni”, zespół Orkiestry Wojskowej, duet „Lidia i Andrzej”, Józek Kujawa,, zespół wokalny „Józefinki”,  zespół „Starszaki” Pawła Kluczki.

Jednocześnie Dom Kultury Słowianin  prosi wszystkich chętnych, którzy śpiewają, grają, udzielają się w grupach teatralnych, kabaretowych i chcą się podzielić swoją pasją z innymi, aby skontaktowali się telefonicznie lub mailowo  z działem programowym instytucji . Nr tel. 606 414 430, 91 434 56 63 i [email protected]