Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie do naszej witryny i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
„Słowianin gra na Kruczej”

Dom Kultury Słowianin w Szczecinie nawiązał współpracę z Domem Pomocy Społecznej ”Dom Kombatanta” przy ul. Kruczej.
Już od 17 września rozpocznie cykl recitali i koncertów pn. „Słowianin gra na Kruczej”. W przeważającej większości będą to prezentacje artystów amatorów, którzy chętnie dzielą się swoją pasją. DK Słowianin zabezpiecza również stronę techniczną przedsięwzięcia.
Od paru lat DK Słowianin jest organizatorem i realizatorem wydarzeń pn. „Inspirujące Wtorki Centrum Seniora” (od maja br. – Instytutu Seniora). Pomimo trwającego remontu, w placówce funkcjonuje sala na ok. 100 osób, gdzie od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora są realizowane wszystkie aktywności Domu Kultury (zajęcia taneczne, teatralne, akrobatyczne, gimnastyczne, rękodzielnicze, szachowe, nauka języka angielskiego).
Zawsze we wtorki o godz. 12:00 sala Nr 6 DK Słowianin, wypełniona jest publicznością po brzegi, ale nie wszyscy chętni mogą skorzystać z oferty Słowianina. Narodził się pomysł, aby przywozić artystów do Domu Kombatanta na ul. Kruczą. We wrześniu i październiku zaprezentują się m.in.: zespół wokalny „Opty-Malni”, zespół Orkiestry Wojskowej, duet „Lidia i Andrzej”, Józek Kujawa,, zespół wokalny „Józefinki”, zespół „Starszaki” Pawła Kluczki.
Jednocześnie Dom Kultury Słowianin prosi wszystkich chętnych, którzy śpiewają, grają, udzielają się w grupach teatralnych, kabaretowych i chcą się podzielić swoją pasją z innymi, aby skontaktowali się telefonicznie lub mailowo z działem programowym instytucji . Nr tel. 606 414 430, 91 434 56 63 i [email protected]