fbpx

Słowianin online – Mała Akademia Bluesa, lekcja 1


PT 03.04.2020
10:20

Dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki o godzinie 18:00, zapraszamy na krótkie lekcje gry na gitarze w ramach naszej działalności #słowianinOnline.

Lekcje prowadzi dla Państwa Waldemar Baranowski.

Waldemar Baranowski – muzyk, kompozytor, gitarzysta, nauczyciel. Współzałożyciel zespołu “After Blues”, działającego nieprzerwanie od 40 lat. W latach 90-tych zaliczony przez pismo „Jazz Forum” do piątki najlepszych gitarzystów bluesowych.
Na swym koncie ma 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach.  Przez blisko dwa lata „After Blues” był zespołem akompaniującym na koncertach Tadeuszowi Nalepie, a przez 11 lat Mirze Kubasińskiej. W 2009 r.  duet ”After Blues” był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”.
W 2013 roku Waldemar Baranowski i Leszek Piłat otrzymali nagrodę Marszałka województwa zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.
Waldemar Baranowski zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. Tworzy i wykonuje swoje autorskie kompozycje, a jeżeli gra utwory innych kompozytorów, to są one zaaranżowane i wykonane w jego niepowtarzalnym, ale rozpoznawalnym stylu. Baranowski nazywany jest melodykiem gitary. Od paru lat jest również nauczycielem gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej

#słowianinOnline #MałaAkademiaBluesaPrzed Państwem 1/2 AFTER BLUES – Waldemar Baranowski 🤗

Opublikowany przez Dom Kultury Słowianin Wtorek, 31 marca 2020