Ładowanie Wydarzenia

ASHES, SYNDROM, MORD, VEPHAR


koncert metalowych kapel ASHES, SYNDROM, MORD, VEPHAR.

22.06.2024

Start: 20:00
Otwarcie drzwi: 19:00

Dom Kultury Słowianin

Józefa Korzeniowskiego 7,
70-211 Szczecin

Bilety

Przedsprzedaż
50 zł
w dniu koncertu
60 zł

🤘🏻ASHES (Pl) - Death Metal

Powstanie zespołu ASHES to początek lat 90-tych. Po dwóch latach prób powstaje w 92 roku demo „In The Abyss Of Darkness” . Po nagraniu dema Ashes gra udane koncerty m.in. na ostatnim festiwalu Drama 94. W roku 94, ASHES wchodzi po raz kolejny do studia. Niestety po nagraniu materiał nie został wydany a zespół przestał istnieć. Nowa era dla ASHES nadeszła 2 listopada 2012 roku. W tym dniu odbyła się pierwsza próba po 19 latach milczenia. ASHES reaktywował się w składzie: Piotr Wolniewicz (git), Wenek Żukowski (bas), Marcin Piegat (perk) i Krzysztof Skorb (wok). Na początku 2013 roku dołączył Piotr Lewandowski (git). W 2014 roku ukazuje się kolejne demo „Exorcism Of The Anno Domini”. Po ukazaniu się dema ASHES można było zobaczyć na wielu koncertach we Wrocławiu ,Poznaniu ,Szczecinie , Zielonej Górze ,Gdańsku, Neubrandenburgu czy Berlinie. Początek 2017 roku to zmiana w składzie . Starego wyjadacza Wenka Żukowskiego zastępuje młoda krew Kacper Szymkowiak a na perkusji Marcina zastępuje Vitaliy Zebzeev z Ukrainy. Po zmianach zespól dalej koncertuje i wchodzi do „RED STUDIO” koło Szczecina żeby nagrać swój debiut. 1 kwietnia 2020 ukazuje się pierwsza duża płyta zespołu Ashes „On My Cursed Grave”. W listopadzie 2021 dochodzi do zmiany na basie- Kacpra Szymkowiaka zastępuje Maja Wieczorek. W lipcu 2023 r z kapeli odchodzi współzałożyciel Ashes Krzysiek „Kyniu” Skorb”. Miejsce za mikrofonem obejmuje Piotrek „Peter” Gronowski znany z prog death metalowej Mastemy.

🤘🏻SYNDROM (Pl) Death meta

Zespół SYNDROM powstał w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogorskożagańskich.
W tym samym roku wydał własnym nakładem pierwszy studyjny album ,,Primitive Future” (recenzja Metal Hammer nr 189). Trzy lata później (2008 r.) zespołu ponownie zagościł w studiu by nagrać drugi studyjny album ,,Back To The Life” (recenzja Metal Hammer nr 226). Wzmożona aktywności koncertowa zaowocowała w 2010 r. realizacją albumu koncertowego ,,Voice From The Life”. Kolejna płyta zespołu ,,Insanity is Contagious” zajęła pierwsze miejsce w kategorii ,,Punk/Heavy Metal” w Ogólnopolskim konkursie Płytowy Debiut Roku 2017 w Legnicy. W roku 2021 zespół zarejestrował drugą płytę koncertową ,,Live in Zielona Góra”. Zespół działa bez przerwy od 2005 roku, obecnie pracuje nad nowym materiałem na 20-lecie swojego istnienia.

🤘🏻MORD (Pl) - Death Metal

Zespół powstał w sierpniu 2023r. w Stargardzie / Polska. Skład grupy tworzą, znani z lokalnej sceny i poprzednich projektów muzycy i wieloletni kumple: Front i vocal – Paweł, Perkusja – „Levy”, Gitara – Impetigo, Gitara – „Czes”, Bas – „Hellsus” Uprawiamy szeroko pojęty Death Metal, nastawiony na „łamanie” schematów, wychodząc poza ramy określonych standardów. Zespół, od początku istnienia stawia na własny, obrany przez siebie kierunek i styl grania.

🤘🏻VEPHAR (Pl) - Death Metal

Wrocławski zespół death metalowy, powstały w połowie 2021 z inicjatywy Bartka Górala i Amiry Gaafar. Jeszcze w tym samym roku wydając EP „Human Beasts” a rok później płytę „Ascension Through Torture”, duet ukazał światu obrazoburcze, agresywne i bezkompromisowe kompozycje. Muzyka na obu wydawnictwach hołduje starej szkole death metalu, a pozytywny odbiór „Ascension Through Torture” zaowocował uzupełnieniem składu i koncertami. W tej chwili zespół pracuje nad następnym wydawnictwem EP.

Szczegóły

22 czerwca
20:00 - 23:30

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content