Ładowanie Wydarzenia

Dom Kultury Słowianin zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem.


Marek Michalak po raz kolejny porusza istotne kwestie społeczne. W swojej najnowszej książce „Opowieści o prawach dziecka” zebrał największe wyzwania i problemy dzieci w społeczeństwie. Pisze o sprawiedliwości, równości i poczuciu godności najmłodszych, które są niejednokrotnie naruszane. Tłumaczy istotę praw dziecka, którą powinni zrozumieć zarówno dzieci, jak i dorośli. Pozycja doceniona przez największe autorytety pedagogiczne w Polsce, m.in. prof. Barbarę Smolińską-Theiss, prof. Adama Bodnara czy prof. Marka Konopczyńskiego.

O książce porozmawiamy z jej autorem już 20 listopada 2023 roku o godz. 17:00 w Domu Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 7 w Szczecinie. Spotkanie dedykowane jest rodzicom i pedagogom, a jego moderatorem będzie Pan Bogdan Chęć – dyrektor SP 61. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

Marek Michalak – tato Julki i Miłosza, pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, dr n. społecznych, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, założyciel Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, a w latach 2008–2018 Rzecznik Praw Dziecka. Doprowadził do licznych zmian w prawie lepiej zabezpieczających dobro dziecka (m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci).

Miejsce wydarzenia

 
ul.Korzeniowskiego 7
Szczecin, zachodniopomorskie 70-211 Poland
+ Google Map
606 414 430

Szczegóły

20 listopada, 2023
17:00

Organizator

DK Słowianin
+48 606 414 430
biuro@slowianin.org

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content