Ładowanie Wydarzenia

Dzieci i ryby głosu nie mają


"Dzieci i Ryby Głosu nie mają" to przedstawienie skupiające się na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży.

20.03.2024

Start: 18:00

Dom Kultury Słowianin

Józefa Korzeniowskiego 7,
70-211 Szczecin

Bilety

Przedsprzedaż: 40 zł
W dniu wydarzenia: 50zł

Premiera odbyła się w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie 3 czerwca 2023 roku, a następnie zostało wystawione w Teatrze Animacji w Poznaniu 25 września oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie 18 grudnia. Planowane są również kolejne spektakle w Szczecinie. 

 

Spektakl jest ważnym krokiem w otwarciu dialogu na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Przedstawienie nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka ono delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi. 

 

Zarówno dorośli, jak i młodzież szkolna przyjęli spektakl bardzo pozytywnie. Jest to nie tylko ważne ze względu na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi po pandemii COVID-19, ale także stanowi manifest, dając głos młodzieży w sprawach ich własnych problemów i trudności w relacjach z rodzicami , nauczycielami oraz własną młodą społecznością.   

 

Organizatorem przedstawienia jest Isobel Perera-Turostowska z Rotary Club Szczecin International oraz młodzi Rotarianie Interact Szczecin International. Ten wzruszający spektakl został profesjonalnie przygotowany przez szczecińskich aktorów Edytę Niewińską-Van der Moeren, Katarzynę Klimek i Rafała Hajdukiewicza, którzy są aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Mimo iż, aktorzy są licealistami, ich osiągnięcia sceniczne są imponujące. 

 

Scenariusz, muzyka, taniec i gra aktorska zostały stworzone wyłącznie przez licealistów, co jest unikatowe w projekcie. Dla młodych aktorów gra na scenie i opowiadanie o swoich problemach stanowi formę terapii, a dla widowni licealnej przedstawienie jest również postrzegane jako terapeutyczne. 

 

To wydarzenie jest wyrazem artystycznej ekspresji młodych talentów oraz skutecznie podnosi świadomość społeczną na temat ważnych zagadnień dotyczących zdrowia psychicznego. 

 

Patronat akcji objął:  

Przew. Parlamentarnego Zespołu ds. Młodzieży  

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz  

Prezydent Miasta Szczecin   

Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Szczecin  

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 

Szczegóły

20 marca
18:00 - 19:00

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content