Ładowanie Wydarzenia

Enej – VESNA TOUR Szczecin


Enej wraca z nowym krążkiem!

06.04.2024

Start: 20:00
Otwarcie drzwi: 18:00

Dom Kultury Słowianin

Józefa Korzeniowskiego 7,
70-211 Szczecin

Bilety

1 PULA - 69 zł
2 PULA - 79 zł

 Po dziewięciu latach od poprzedniej autorskiej płyty „Paparanoja” (2015) zespół wydał kolejny album – „Vesna”. Premiera płyty odbyła się 1 marca.

 

Zespół Enej od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ich najlepszą wizytówką są liczne przeboje, koncerty grane na żywo i ponieważ część członków zespołu ma korzenie ukraińskie – wyczuwalny w melodiach wschodni akcent. Grupa ma bardzo bogatą historię, która liczy sobie już ponad 20 lat. Szerszemu gronu słuchaczy Enej jest jednak znany od 2011 roku. Występując i wygrywając w programie Must be the Music – zespół automatycznie wszedł na listy przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Od tego czasu grupa Enej wydała 6 płyt, zgarnęła mnóstwo nagród na festiwalach i zagrała ponad 1200 koncertów w Polsce oraz za granicą.

 

„Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu. Na płycie znajdziemy wszystko to do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał jest bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń jaki zespół zebrał podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha oprócz samej warstwy muzycznej da się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.

Szczegóły

6 kwietnia
20:00 - 22:00

Organizator

Kojro Management
609 441 744

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content