Ładowanie Wydarzenia

Gotycki Szczecin


Zee Van Ovitz | Kafel | Witchen | gothic afterparty: DJ Black

10.02.2024

Start: 20:00
Otwarcie drzwi: 19:00

Dom Kultury Słowianin

Józefa Korzeniowskiego 7,
70-211 Szczecin

Bilety

Przedsprzedaż: 40 zł
W dniu koncertu: 50 zł

Zaczniemy od koncertów, a potem Dark Independent Afterparty, które poprowadzi DJ Black. Na parkiecie nie zabraknie różnych odcieni muzyki goth: gothic rock, dark electro, industrial, EBM, gothic metal, dark wave, synth wave, synth pop, dark pop. 

To niezwykłe wydarzenie, które chcecie mieć na swojej liście koncertów!

OCIN – od ponad 3 lat organizator imprez i koncertów w klimacie goth. Zachęcamy do śledzenia nas i uczestnictwa w wydarzeniach!

ZEE VAN OVITZ (new romantic / cold wave / dark wave) 
To nowy projekt muzyczny Krzysztofa "Steffana" Kmiecia, gitara basowa i Roberta "Angelo" Kurczbucha, wokal. 
Muzycy znani są scenie niezależnej z zespołów: d'Archangel, Digital Angel oraz MonoLight. 
Po zawieszeniu działalności d'Archangel, Angelo i Steffan ponownie przystąpili do współpracy, czego efektem jest album "Po Nocy Cień" - debiut pod nowych szyldem - Zee Van Ovitz, zawiera nigdy niewydane kompozycje tworzone przez duet artystów w latach 1993-1996. 
Teksty oscylują wokół tematyki mroczno-romantycznej, niejednokrotnie są inspirowane powieściami, opowiadaniami oraz filmami. 
Skład zespołu uzupełniają muzycy znani z Digital Angel - Krzysztof "Alvar" Witos, instrumenty klawiszowe oraz Jacek "Jatza" Romanowski, gitara.
 

KAFEL (industial / dark wave / EBM)
formacja industrialna założona w Szczecinie na początku lat 80. przez Darka Krzywańskiego. Początkowo Kafel działał w jednoosobowym składzie prezentując muzykę w eksperymentalnym duchu twórczości pionierów muzyki konkretnej z lat 50. i 60., niemieckich twórców nurtu krautrocka lat 70. i wczesnej twórczości brytyjskich formacji, Throbbing Gristle i Cabaret Voltaire. Na wczesną twórczość Kafel szczególny wpływ wywarły synth popowe zespoły z początku lat 80., jak Depeche Mode, Soft Cell, The Human League czy Ultravox.
W połowie lat 80. Kafel poszerzył skład o dodatkowych muzyków, Andrzeja Panfila (generatory), Piotra Gniedziejkę (generatory, taśmy), zwracając się ku bardziej piosenkowej i industrialnej formie muzycznej. Latem 1986 roku Kafel, w składzie Darek Krzywański, Andrzej Panfil, zadebiutował na scenie występem na ważnym wówczas festiwalu dla młodych grup, VII edycji festiwalu ,,Poza Kontrolą” w warszawskim klubie „Remont”, zdobywając niezwykle pochlebne recenzje od krytyków i publiczności.
Przełom w twórczości formacji nastąpił w 1989 roku, kiedy do składu dołączyli wokaliści Andrzej „Lenin” Kwinto i będąca u progu kariery Katarzyna Nosowska. Zespół prezentował wówczas styl na pograniczu dark / cold wave i rocka elektronicznego występując na festiwalach FAMA w Świnoujściu i FMR Jarocin, oraz zarejestrował kilka utworów w studiu szczecińskiego radia. W tym samym czasie rozpoczęła się współpraca ze Zbyszkiem Uciechowskim i Dorotą Maziakowską – autorami większości tekstów piosenek z tamtego okresu.
W latach 1991-92 Kafel, w składzie Andrzej Kwinto, Darek Krzywański, nagrał swój jedyny jak dotąd album studyjny, Egzalte (w formie kasety MC), prezentujący stylistykę EBM / industrial / synth pop & cold wave. Współcześnie formacja prezentuje fuzję synth wave, electro clash i industrialu. Latem 2020 roku Kafel zaprezentował premierowy teledysk, ,,Daj” będący zapowiedzią nowego, długo wyczekiwanego wydawnictwa studyjnego ,,Chmur”.
 

WITCHEN (gothic metal) 
młoda Szczecińska formacja. Każdy z innej bajki tworzący wspólną całość. Zespół WITCHEN powstał latem 2021r w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Jacka Pawłowskiego. W maju 2022r zespół zagrał swój pierwszy koncert, następnie były jeszcze dwa koncerty w 2023r na WOŚP w Świnoujściu i w Domu Kultury „Krzemień”. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancką płytę.

Szczegóły

10 lutego @ 19:00
11 lutego @ 02:00

Organizator

DK Słowianin
+48 606 414 430
biuro@slowianin.org

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content