Ładowanie Wydarzenia

Muzyka Miasta – premiery płytowe 2023 live


Curcuma, Tragarze, Konrad Słoka & Chango

Zapraszamy na specjalne muzyczne wydarzenie na początek karnawału, które już 13 stycznia 2024 r. w Domu Kultury Słowianin. Pięć koncertów, na dwóch scenach, ponad cztery godziny muzyki na żywo i kilka okołomuzycznych niespodzianek. Scena główna – Curcuma, Konrad Słoka & Chango, Tragarze zaprezentują swoje najnowsze albumy „Nowa Era Turbo Kobiet”, „Stare śmieci” i „Trzymać w okładce”. Scena akustyczna – Matt Franke, Klaudia „Cloudy” Kowalczyk & Paweł Urbaniak w zaskakujących „bezprądowych” odsłonach.

13.01.2024

Start: 20:00
Otwarcie drzwi: 19:00

Dom Kultury Słowianin

Józefa Korzeniowskiego 7,
70-211 Szczecin

Bilety

Przedsprzedaż: 40zł
W dniu koncertu: 50zł

SCENA GŁÓWNA

CURCUMA

„Nowa Era Turbo Kobiet”

Przed nami drugi studyjny album zespołu Curcuma, zwycięzcy Antyfestu, pt. „Nowa Era Turbo Kobiet”. W płynnej rzeczywistości ciągłego pędu tracimy tożsamość, będąc poddawanymi ciągłym próbom „nowego”. Stare wzorce tego, co dobre, atrakcyjne, uczciwe, kobiece czy męskie, wytracają się z dnia na dzień. Zostajemy sami sobie i w tym wszystkim musimy znaleźć piękno. Tym razem sami je w sobie wymyślić. I o tym właśnie są piosenki na drugiej studyjnej płycie Curcumy. W warstwie formalnej jest to próba połączenia wrażliwości rockowej z nowoczesnymi beatami. Z tekstem celowo kontrastują energetyczne kompozycje oparte na melodyjnych gitarowych riffach. Album powstał dzięki ogromnemu wsparciu Andrzeja Puczyńskiego, w Izabelin Studio, Stobno Records i Incubus Studio na przełomie 2022 i 2023 roku. Za miks i mastering odpowiedzialny był Maciej Karbowski z Nebula Studio, przy nieocenionej pomocy Macieja Cierleckiego, który wraz z zespołem jest również producentem płyty. Na płycie „Nowa Era Turbo Kobiet” znajduje się 13 autorskich piosenek, w tym dwie w wersji akustycznej. 

Partnerem projektu jest Województwo Zachodniopomorskie.

 

Pierwszy singiel, promujący wydawnictwo pt. „Odejdź”, od 27 września zagościł na największej liście przebojów rockowych w Polsce – Turbo Top – w Antyradiu, gdzie utrzymywał się przez trzy tygodnie. Utwór ten został również umieszczony na oficjalnej playliście platformy Sotify – Tylko Polski Rock. Do „Odejdź” powstał teledysk, w którym udział wzięli szczecińscy artyści (m.in. Wiesław Orłowski, Aleksander Różanek, Marek Szul, Jerzy Jędra).

 

Premiera drugiego singla „Nie było mnie” odbyła się 7 listopada 2023 r., utwór pojawi się na platformach streamingowych – Spotify, Tidal, iTunes, Deezer itp. oraz w formie teledysku na kanale You Tube. Za reżyserię klipu odpowiedzialny był Tomasz Chaciński. Od 24 listopada „Nie było mnie”, jako kolejny singiel, pojawiło się na liście przebojów Antyradia – Turbo Top dochodząc do 7 miejsca.

 

 

„Nowa Era Turbo Kobiet” to trzeci singiel promujący nową płytę Curcumy, który ujrzał światło dzienne 6 grudnia 2023 r. Klip do niego powstał dzięki współpracy zespołu z Łukaszem Nyksem. Utwór ten został również umieszczony na oficjalnej playliście platformy Sotify – Tylko Polski Rock.

Premiera cyfrowa płyty „Nowej Ery Turbo Kobiet” odbyła się 30 listopada 2023 r. w sieci, a w fizycznej formie, odbędzie się ona 13.01.2024 r. podczas specjalnego koncertu w ramach imprezy „Muzyka Miasta” w szczecińskim Domu Kultury Słowianin. Koncert został objęty patronatem Prezydenta Miasta Szczecin w ramach Mecenatu Miasta Szczecin.

Curcuma – szczeciński kwintet muzyczny, który tworzą Łukasz „Szurbo” Szulborski (wokal), Jakub „Degóra” Degórski i Tomasz Jóźwiak (gitary), Wojtek Król (bas) oraz Adam Partyka (perkusja). Ich muzyka to miks melodyjnego rocka i alternatywy z progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół jest zwycięzcą jednego z najważniejszych w Polsce konkursów muzycznych – Antyfestu, organizowanego przez największą rockową rozgłośnię – Antyradio. Zdobycie statuetki „Złotej Kosy” umożliwiło Curcumie nagranie debiutanckiej płyty pt. „Ona” w kultowym Izabelin Studio pod czujnym okiem Andrzeja Puczyńskiego. Singiel zapowiadający wydawnictwo „Ziemia niczyja” doszedł do pierwszego miejsca listy przebojów Turbo Top. Wraz z drugim utworem „Nie zasypiaj” promującym płytę były przez wiele tygodni codziennie prezentowane na antenie Antyradia. Oficjalnie jedenaście autorskich kompozycji z albumu „Ona” ukazało się w czerwcu 2020 roku i zostało ciepło przyjętych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i nowych i starych słuchaczy Curcumy. Ze szczególnym entuzjazmem wydawnictwo spotkało się w recenzji Macieja Koprowicza z miesięcznika „Teraz Rock”: „Rzadko kiedy pojawia się też debiut tak dobrze brzmiący […] Polski rockowy debiut roku?”… W listopadzie 2020 roku w sieci i na portalach streamingowych pojawiło się specjalne akustyczne wydawnictwo – AKU2020 – z piosenkami z płyty „Ona” oraz nowymi kompozycjami, prezentujące bardziej liryczną odsłonę twórczości Curcumy. Na przełomie 2022 i 2023 roku zespół zarejestrował drugi studyjny album pt. „Nowa Era Turbo Kobiet”, dzięki ogromnemu wsparciu Andrzeja Puczyńskiego, w Izabelin Studio, Stobno Records i Incubus Studio. Za miks odpowiedzialny był Maciej Karbowski z Nebula Studio, przy nieocenionej pomocy Macieja Cierleckiego, który wraz z zespołem jest również producentem płyty. Tym razem Curcuma udała się w kierunku nowych elektronicznych brzmień połączonych z rockową ekspresją i mainstreamową aranżacją. Całość uzupełniają mocne i wciągające teksty Łukasza Szulborskiego. Zespół od kilku lat z powodzeniem koncertuje zarówno w klubach, jak i na dużych imprezach ogólnopolskich i zagranicznych. Dwukrotnie wystąpił na Pol’and’Rock Festiwal, można go było usłyszeć na gali Antyradia, obok Organka i brytyjskiego zespołu Lion, czy też na Rock for People – jednym z najbardziej popularnych letnich festiwali muzycznych w Czechach, a także na Anty-Sylwestrze Antyradia, gdzie towarzyszył na scenie Nocnemu Kochankowi i grupie Bruklin, na Gróm Festival z Happysad i Kombii w czeskiej Karvinie, czy szczecińskich Żaglach z Sarą James. W skład zespołu wchodzą muzycy współpracujący między innymi z Dawidem Podsiadło, Anią Dąbrowską, Damianem Ukeje, Łukaszem Drapałą, Kraków Street Band, My Riot, Chemią.

KONRAD SŁOKA & CHANGO

„Stare śmieci”

Konrad Słoka – szczeciński singer-songwriter, multiinstrumentalista, bywalec punkowej sceny znany z zespołów Road Trip’s Over, Woodland czy White Crosses oraz solowego projektu Liars & Sinners. Muzyka Konrada to połączenie liryczności folkowych ballad i punk-rockowej, bezkompromisowej energii. W październiku 2023 pojawiła się solowa debiutancka płyta Konrada pt. „Stare śmieci”z tekstami w języku polskim. Do udziału w jej nagraniu zostali zaproszeni przyjaciele Konrada z zespołu CHANGO. Produkcją zajął się duet Sawaszkiewicz/Słoka. Konrad koncertuje zarówno kameralnie solo, jak i w pełnych aranżacjach z zespołem CHANGO.

Chango – to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Grupa odnosi się do licznych tradycji muzycznych, starając się wytworzyć pewien niekonwencjonalny styl oparty na eksperymentalnym podejściu do żywego tworzenia muzyki. Kwartet miał okazję występować u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) czy Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar). Z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król) tworzyli zespół #UDW (Ukrytedow2iadomości) z którym wydali również płytę. Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną. W muzyce Chango słychać inspirację Jeffem Beckiem, Weather Report, Medeskim, czy Frankiem Zappą. Aktualnie zespół podjął współpracę koncertową i wydawniczą z Konradem Słoką. Zespół ma na koncie dwa albumy – „MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland) oraz „Ukryte do wiadomości” (wydawca: MYSTIC)

Konrad Słoka i CHANGO postanowili tworzyć i koncertować wspólnie. Artyści pochodzący ze Szczecina są profesjonalnymi muzykami i mają wieloletnie doświadczenie w występowaniu zarówno w małych klubach, jak i największych plenerowych scenach w kraju i za granicą. Muzycy wykonują swoje autorskie utwory, dbają o spójne, ambitne aranżacje bawiąc się niejednokrotnie konwencją iprzekraczając muzyczne bariery. Ich występy cechuje duża dawka spontaniczności i pozytywnej energii.

TRAGARZE

„Trzymać w okładce”

Tragarze to szczeciński zespół tworzący na pograniczu hip-hopu, funku oraz reagge, którego założenie to oddanie hołdu dla polskiego kina epoki PRL, ze szczególnym naciskiem na twórczość Stanisława Barei. Obecnie gra w ośmioosobowym składzie: Sandra Jakubowiak, Tomasz Kubik, Maciej Kałka, Wojciech Grzyl, Grzegorz Twister Czerkasow, Piotr Gołdych, Przemysław Kazaniecki oraz Nataniel Cabitango. Zespół brał udział w projekcie dSessions, z częścią polskiej i amerykańskiej sceny rapowej m.in. Paluch, JWP, Kuba Knap, Quebonafide, Otsochodzi, Hades, Rak Raczej, DJ Kebs, Eldo, Daniel Drumz, Masta Ace, Torae, Smif’n’Wessun, Guilty Simpson, Skyzoo, Reks, Jeru da Damaja, Afu-Ra, Dillon Cooperi i wielu innych. Na pierwszy album środki zebrano za pomocą crowdfoundingu, na debiutanckiej płycie gościli m. in. Kubę Knapa, Bonsona, Roberta Cichego, Dominikę Barabas. Grali przed takimi artystami jak Gentleman, Grubson, Łona and The Pimps, oraz Łąki Łan. W 2021 otrzymali wyróżnienie w konkursie Polskiego Radia „Będzie głośno”.

W styczniu 2024 wychodzi drugi album Tragarzy pod tytułem „Trzymać w okładce”. Materiał zarejestrowany został w Stobno Records, mix/master Eprom Sounds. Na płycie gościnnie usłyszymy takich artystów jak np. Marika, Paprodziad, Robert Cichy oraz KPSN.

SCENA AKUSTYCZNA

MATT FRANKE

Matt Franke – głowa, głos, serce i pierwsze struny Vintage Love, tym razem w akustycznym wydaniu! Zapraszamy na krótki, intymniejszy niż zazwyczaj – choć nie mniej dziki, elektryzujący – choć nie elektryczny, artystyczny – choć nie do końca autorski set. W programie kilka niebanalnych coverów z pogranicza grunge/punk/rock/nu-metal, z przemyconą nutą lub dwiema, własnej twórczości w towarzystwie Jerzego Jerry Jędry na perkusjonaliach.

KLAUDIA „CLOUDY” KOWALCZYK & PAWEŁ URBANIAK

Klaudia „Cloudy” Kowalczyk – to młoda wokalistka zdobywająca coraz większą popularność. Jej mocny soulowobluesowy głos i charyzma oraz wrodzony urok sprawia, że publiczność ją po prostu kocha. Wyśmienicie odnajduje się w wielu stylach muzycznych, m.in. jazz , blues czy pop. Silne emocje przekazywane na każdym koncercie, przy akompaniamencie gitary akustycznej, na której gra Paweł Urbaniak (technika fingerstyle + uderzenia perkusyjne) gwarantują niesamowite muzyczne doznania.

Szczegóły

13 stycznia
20:00 - 23:30

Organizator

DK Słowianin
+48 606 414 430
biuro@slowianin.org

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content