Przystanek seniora

Grupa rękodzieła “Nitka” (czwartek godz. 11:00-13:00, wstęp wolny).

Zajęcia plastyczne dla seniorów to inspirujące spotkania, podczas których nasi nieodwracalnie dojrzali uczestnicy mają możliwość wyrażania swojej kreatywności i rozwijania umiejętności artystycznych. W atmosferze przyjaznej i wspierającej, seniorzy mogą eksperymentować z różnymi technikami malarskimi, rzeźbić, tworzyć biżuterię, a także realizować własne projekty artystyczne. To nie tylko okazja do tworzenia pięknych dzieł sztuki, ale także doskonały sposób na integrację społeczności seniorów i budowanie silnych więzi międzyludzkich, a prace manualne stanowią doskonały trening dłoni.

Zdrowy kręgosłup (środa godz. 10:00)

Uczestnicy zajęć uczą się, jak pielęgnować swoje zdrowie kręgosłupa, zwiększać elastyczność mięśni, wzmacniać mięśnie podtrzymujące kręgosłup oraz poprawiać postawę ciała. Pomagają złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków. Przy regularnym treningu można wyeliminować ból lub dyskomfort pleców, a także zapobiec ich pogłębianiu. Są to ćwiczenia profilaktyki schorzeń kręgosłupa i aparatu ruchu, a nie rehabilitacja, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć. Zajęcia „Zdrowy Kręgosłup” łączą także ze sobą elementy innych form treningowych, takich jak relaksacja czy taniec. Prowadzi wykwalifikowana fizjoterapeutka i instruktorka, Ewelina Grzegorek.

Liczba miejsc ograniczona.

Inspirujące Wtorki Seniora (wtorek godz. 12:00)

Dom Kultury „Słowianin” serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które osiągnęły stan nieodwracalnej dojrzałości, do udziału w fascynujących zajęciach tematycznych. Na cotygodniowych spotkaniach poruszymy różnorodną tematykę z zakresu spraw społecznych, kultury i sztuki, medycyny, zdrowia, sportu i rekreacji. Niezależnie od tego, czy interesujesz się historią sztuki, zdrowym stylem życia. Naszym celem jest promowanie aktywnego i twórczego spędzania czasu oraz zapewnienie dostępu do cennych informacji oraz inspirujących doświadczeń.

 

Zapraszamy na „Inspirujące Wtorki Seniora”, które odbywają się zawsze o godzinie 12:00. Co najważniejsze, udział w tych wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. To doskonała okazja do poznawania nowych osób, pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania pasji.

Dużo się u nas dzieje

Zachęcamy do śledzenia nowości na naszej stronie. Pojawiają się nowości, koncerty, wydarzenia.

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej odnowionej miejscówce

Zapraszamy!

Sprawdź co się u nas dzieje

Dom Kultury Słowianin
Dom Kultury Słowianin
Dom Kultury Słowianin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content